Wpisz i kliknij enter

Mamiffer ponownie na scenie Firleja!

Po trzech latach od występu na Asymmetry Festival amerykanie znów zahipnotyzują nas niepokojącymi, onirycznymi dźwiękami.

Mamiffer czyli Aaron Turner znany również z Isis, Jodis oraz Lotus Eaters i Faith Colocci – pianistka, była członkini Everlovely Lightningheart tworzą dark ambientowy duet, który koniecznie trzeba zobaczyć na żywo.

Małżeństwo muzyków słynie z upodobania do improwizacji, zarówno przy występach na żywo jak i nagrywaniu albumów. Dla uzyskania niezwykłego efektu, wywołującego u słuchacza lekko klaustrofobiczne wrażenia, skłonni są nagrywać swoją muzykę nawet wewnątrz tuneli deszczowych. Ich eksperymentalne brzmienie opierające się na delikatnych dźwiękach pianina spod dłoni Faith, miesza się z dźwiękami instrumentów smyczkowych, gitarami i odrobiną wokali. Łącząc je  z gwałtownymi uderzeniami bębnów, muzycy osiągają niezwykły, eteryczny klimat i wydają się sięgać do samej podświadomości słuchaczy.

Grupa ma na koncie trzy, entuzjastycznie przyjęte, długogrające albumy oraz pochodzący z tego roku ”Bless Them That Curse You” nagrany wspólnie z Locarian. Przed koncertem Mamiffer firlejową publikę będą rozgrzewać kanadyjczycy z Menace Ruine, poruszający się muzycznie wokół avant-garde, drone oraz black metalu. Październikowy koncert obu grup z całą pewnością wyrwie z jesiennej rutyny i przyniesie wiele emocji.

 

Koncert: Mamiffer + Menace Ruine

Data: 30.10.2012-09-20

Miejsce: Klub Firlej, Wrocław, ul. Grabiszyńska 56

Godzina: 20:00

Bilety: 15/25 PLN do nabycia w punktach sprzedażyTicketpro.pl (salony Empik, Media Markt w całym kraju) oraz w Klubie Firlej.

 

 

Linki:

www.mamiffer.tumblr.com

ww.myspace.com/mamiffer

www.menaceruine.tumblr.com

www.myspace.com/menaceruineJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy