Wpisz i kliknij enter

Ithaca Trio – reedycja płyty z Hibernate Records

W czerwcu 2010 roku, nakładem własnej oficyny, ukazał się album „New Music by The Colossal Ithaca Trio & The Deus Ex Machina Arkestra”. Płyta projektu Ithaca Trio & The Deus Ex Machina Arkestra, stanowiła początek serii kompozycji nigdy przedtem „niesłyszanych, nienapisanych i całkowicie nieznanych”. „New Music by The Colossal Ithaca Trio (…)”, pojawiło się w  limitowanym nakładzie (10 ręcznie zdobionych kopii).
http://ithacatrio.bandcamp.com/track/wolf-359

W listopadzie tego roku, zespół Ithaca Trio wypuścił płytę „New Music From The Delta Quadrant”, która jest reedycją krążka „New Music by The Colossal Ithaca Trio (…)”. Nie jest to zwykłe wznowienie tego samego materiału. Całkowicie zmieniono kształt kompozycji i nagrano je na nowo, bez towarzyszenia muzyków z Deus Ex Machina Arkestra. Za mastering płyty odpowiedzialny jest jeden z najznakomitszych, współczesnych twórców elektroniki z Australii – Lawrence English. Płyta została opublikowana nakładem oficyny Hibernate Records.
http://ithacatrio.bandcamp.com/album/new-music-from-the-delta-quadrant

Powyżej Oliver Thurley.

Projekt Ithaca Trio założył brytyjski artysta Oliver Thurley w 2009 roku.  Muzyka zespołu skupia się na wszelkiego rodzaju kolażach i improwizacjach dźwiękowych, w wyjątkowy sposób łącząc nagrania terenowe z pulsującą ambientową elektroniką.

W ubiegłym roku, Oliver Thurley udostępnił 19-minutowe nagranie pt. „Clarity” do darmowego pobrania – kliknij tutaj. Był to wynik jego współpracy (wykorzystał w tym utworze gitarę i fortepian) z Sophie Green – grającej na skrzypcach. Warto się zatopić w tych hauntologicznych dronach…
http://ithacatrio.bandcamp.com/track/clarity

Wszystkie płyty, opisane powyżej, są pozycjami obowiązkowymi dla miłośników muzyki ambient i muzyki improwizowanej.

 

Ważne strony:

www.ithacatrio.co.uk

www.hibernate-recs.co.uk

www.hibernaterecordings.bandcamp.com

www.nowamuzyka.pl/2012/08/19/melancholia-rodem-ze-szkocji

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Grzesiek Bojanek
10 lat temu

Bardzo dobre odkrycia muzyczne. Świetnie, że redaktorzy NM zaczynają grzebać głębiej w poszukiwaniu ciekawych dźwięków. Red. Komła ostatnio bardzo się spręża! [klap, klap, klap]

Polecamy