Wpisz i kliknij enter

Bankiet Ciał, czyli sylwester z The KDMS

Warszawskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej organizuje charytatywny bal sylwestrowy. Wydarzeniu, na którym wystąpi m.in. Max Skiba i Kathy Diamond patronuje nowamuzyka.pl. Sprawdźcie szczegóły!

 

W ostatnią noc 2012 roku szklany pawilon Emilia – perła warszawskiego modernizmu w samym centrum miasta, zamieni się w przestrzeń niezwykłego, pierwszego i prawdopodobnie ostatniego w tym miejscu balu sylwestrowego. Inspiracją „Bankietu Ciał” jest performance francuskiej artystki Louise Bourgeois, „The Body Banquet” – dlatego przez całą noc na trzech piętrach Emilii występować będą tancerze w kostiumach przypominających projekty Soni Delaunay dla dadaistów, garnitury brytyjskiego duetu Gilbert i George i innych strojach z najważniejszych ruchów artystycznych XX i XXI wieku.

Jednak bal, to przede wszystkim muzyka. Podczas tegorocznego sylwestra w Emilii zagra duet Max Skiba i Kathy Diamond, czyli The KDMS. Ten polsko-brytyjski projekt mocno namieszał na światowych parkietach – ich debiutancki album „Kinky Dramas & Magic Stories” to kapitalna mieszanka nowego disco i indie-dance. Nasza recenzja tutaj.

Kolejnym artystą odpowiedzialnym za soundrack sylwestrowej nocy jest austriacki enfant terrible elektroniki – Wolfram aka Diskokaine. Współpracował m.in. z Paulem Parkerem, Legoweltem, Sally Shapiro, Haddaway, ale największy rozgłos przyniosła mu kolaboracja z Hercules & Love Affair.

Ponadto wystąpi Lies Vanborm, Tatiana Geysen aka T.Lizzy, warszawskie DJki Ménage a Trois i Artur8.

Za obsługę barów odpowiedzialny będzie hotel Intercontinental, a menu bufetów opracowuje francuska kucharka Sophie Evans. W cenę 200-złotowej wejściówki wliczone są dwa darmowe drinki, kieliszek szampana i przekąski. Co najważniejsze, pieniądze z balu zostaną przekazane na szczytny cel – cena cegiełki-wejściówki w całości trafi na powiększenie kolekcji Muzeum. Cegiełki do nabycia bezpośrednio w recepcji Muzeum, przy ulicy Pańskiej 3 w Warszawie. Można także dokonać przelewu na konto zbiórki publicznej.

Więcej szczegółów:

www.artmuseum.pl/wydarzenie.php?id=sylwester_bankiet_cial

www.facebook.com/BankietCial

Rezerwacje i zapytania: bankietcial@artmuseum.pl

Śledźcie uważnie www.nowamuzyka.pl – już niebawem konkurs, w którym rozlosujemy wejściówki na to wydarzenie!Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Bankiet Ciał to jedyna taka impreza w Warszawie, a i chyba w skali całego kraju – w trzypiętrowym pawilonie Emilia, przez całą sylwestrową noc koncerty m.in. The KDMS, Wolfram oraz artystyczne happeningi. Całkowity dochód z balu przeznaczony będzie na powiększenie kolekcji Muzeum – pełny opis wydarzenia […]

Polecamy