Wpisz i kliknij enter

LFO, Skream, Dj Koze, MMOTHS na Tauronie!

Organizatorzy Festiwalu Nowa Muzyka konsekwentnie realizują swój plan łączenia elektronicznej klasyki z nowością. Podczas ósmej edycji wystąpi legenda – LFO – oraz młodziaki – Skream i MMOTHS.

LFO (Low-Frequency Oscillator) to klasyk, którego nie trzeba przedstawiać chyba żadnemu miłośnikowi techno. Dwójka artystów, którzy na przełomie lat ’80 i ’90 stworzyła podwaliny pod gatunki cieszące się w następnych latach gigantycznym uznaniem wśród miłośników elektronicznej muzyki tanecznej.

Niezależnie od tego, czy fascynowałeś się wówczas hard techno, początkami IDM czy też radosnym szaleństwem przy acid housowych przebojach, wpływ Marka Bella i Geza Varley’a jest widoczny na każdym kroku. Choć w duecie nagrali zaledwie dwa albumy – debiutanckie Frequencies w 1990 roku i doskonale przyjęte Advance w sześć lat później – muzyka duetu z Sheffield wciąż uważana jest za jedno z najciekawszych zjawisk lat ’90.

Skream

26-letni Londyńczyk, który zadebiutował w 2006 roku doskonale przyjętym albumem zatytułowanym po prostu Skream!, to jedna z tych postaci, bez których dubstep wciąż tkwiłby w niszy okupowanej przez miłośników potężnych basów. Dzięki takim nagraniom jak Midnight Request Line czy dubstepowym remixom utworów La Roux i Bat for Lashes, niezbyt rozpopularyzowany gatunek zwrócił na siebie uwagę mainstreamowych mediów, rozpoczynając tryumfalny pochód, który trwa do dziś.

Sam Skream nie spoczął jednak na laurach, przypominając się publiczności w 2010 roku albumem Outside the Box, współtworzył też jeden z pierwszych dubstepowych supergrup – Magnetic Man, której charakterystyczny MC Sgt. Pokes pojawi się u boku Skreama na katowickim koncercie.

Dj Koze

Nieco lżejszych dźwięków spodziewać się możecie natomiast na występie gwiazdy legendarnej niemieckiej wytwórni Kompakt – Dj-a Koze, który pojawi się w Katowicach, przywożąc set oparty na materiale ze swojego najnowszego albumu – Amygdala. Premierę płyty przewidziano na końcówkę marca tego roku, a wśród zaproszonych gości pojawiają się na niej tak zasłużeni twórcy współczesnej elektroniki, jak Caribou, Apparat czy Matthew Dear.

MMOTHS

Niespodzianki to również specjalność jak na razie najmłodszego gościa tegorocznej edycji naszego festiwalu. MMOTHS już w 2010 roku zaskoczył miłośników muzyki na całym świecie, publikując w Internecie swój pierwszy utwór Blisters, który rozprzestrzenił się błyskawicznie, ciesząc się olbrzymią popularnością wśród blogerów zajmujących się promowaniem muzyki elektronicznej.

Bilety

Pamiętajcie, że dostępne są jeszcze 2-dniowe karnety w promocyjnej cenie 130 PLN.

Wszystko o festiwalu »


Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy