Ansome – Hands Of The Harbour
Paweł Gzyl:

Punkowy gest.

Lapalux – Amnioverse
Ania Pietrzak:

Jak zachwyca?

Various Artists – X – Ten Years Of Artefacts
Paweł Gzyl:

Techno w swej najbardziej pomysłowej wersji.

Julek Płoski – śpie
Jarek Szczęsny:

Coś nowego.

Karenn – Grapefruit Regret
Paweł Gzyl:

Pariah i Blawan improwizują.

Moor Mother – Analog Fluids Of Sonic Black Holes
Jarek Szczęsny:

Hałas i chaos.

Jazz Band Młynarski-Masecki – Płyta z zadrą w sercu
Jarek Szczęsny:

Jedna dla wszystkich.

Shapednoise – Aesthesis
Paweł Gzyl:

Nieznane mutacje basowych brzmień.

A Winged Victory for the Sullen – „The Undivided Five”
Mateusz Piżyński:

Ambientowe nowości z Ninja Tune

Enchanted Hunters – Dwunasty Dom
Krzysiek Stęplowski:

Czasem naprawdę warto czekać. Warto wypatrywać, nawet latami, jeśli tylko cierpliwość nagrodzona ma być w taki sposób.

Ecnahnted Hunters Dwunasty Dom
Rrose – Hymn To Moisture
Paweł Gzyl:

Techno w stylu Marcela Duchampa.

Trzaska/Mazurkiewicz/Szpura – North Meridian
Jarek Szczęsny:

Można się spocić od samego słuchania.

Giant Swan – Giant Swan
Paweł Gzyl:

Czy znany ze świetnych koncertów duet sprawdził się również w studiu?

Floating Spectrum – A Point Between
Jarek Szczęsny:

Cyfrowy pomnik przyrody.LFO, Skream, Dj Koze, MMOTHS na Tauronie!

Organizatorzy Festiwalu Nowa Muzyka konsekwentnie realizują swój plan łączenia elektronicznej klasyki z nowością. Podczas ósmej edycji wystąpi legenda – LFO – oraz młodziaki – Skream i MMOTHS.

LFO (Low-Frequency Oscillator) to klasyk, którego nie trzeba przedstawiać chyba żadnemu miłośnikowi techno. Dwójka artystów, którzy na przełomie lat ’80 i ’90 stworzyła podwaliny pod gatunki cieszące się w następnych latach gigantycznym uznaniem wśród miłośników elektronicznej muzyki tanecznej.

Niezależnie od tego, czy fascynowałeś się wówczas hard techno, początkami IDM czy też radosnym szaleństwem przy acid housowych przebojach, wpływ Marka Bella i Geza Varley’a jest widoczny na każdym kroku. Choć w duecie nagrali zaledwie dwa albumy – debiutanckie Frequencies w 1990 roku i doskonale przyjęte Advance w sześć lat później – muzyka duetu z Sheffield wciąż uważana jest za jedno z najciekawszych zjawisk lat ’90.

Skream

26-letni Londyńczyk, który zadebiutował w 2006 roku doskonale przyjętym albumem zatytułowanym po prostu Skream!, to jedna z tych postaci, bez których dubstep wciąż tkwiłby w niszy okupowanej przez miłośników potężnych basów. Dzięki takim nagraniom jak Midnight Request Line czy dubstepowym remixom utworów La Roux i Bat for Lashes, niezbyt rozpopularyzowany gatunek zwrócił na siebie uwagę mainstreamowych mediów, rozpoczynając tryumfalny pochód, który trwa do dziś.

Sam Skream nie spoczął jednak na laurach, przypominając się publiczności w 2010 roku albumem Outside the Box, współtworzył też jeden z pierwszych dubstepowych supergrup – Magnetic Man, której charakterystyczny MC Sgt. Pokes pojawi się u boku Skreama na katowickim koncercie.

Dj Koze

Nieco lżejszych dźwięków spodziewać się możecie natomiast na występie gwiazdy legendarnej niemieckiej wytwórni Kompakt – Dj-a Koze, który pojawi się w Katowicach, przywożąc set oparty na materiale ze swojego najnowszego albumu – Amygdala. Premierę płyty przewidziano na końcówkę marca tego roku, a wśród zaproszonych gości pojawiają się na niej tak zasłużeni twórcy współczesnej elektroniki, jak Caribou, Apparat czy Matthew Dear.

MMOTHS

Niespodzianki to również specjalność jak na razie najmłodszego gościa tegorocznej edycji naszego festiwalu. MMOTHS już w 2010 roku zaskoczył miłośników muzyki na całym świecie, publikując w Internecie swój pierwszy utwór Blisters, który rozprzestrzenił się błyskawicznie, ciesząc się olbrzymią popularnością wśród blogerów zajmujących się promowaniem muzyki elektronicznej.

Bilety

Pamiętajcie, że dostępne są jeszcze 2-dniowe karnety w promocyjnej cenie 130 PLN.

Wszystko o festiwalu »
 

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze