Wpisz i kliknij enter

Mykki Blanco – Betty Rubble: The Initiation

Dawno nie było rapu. No to macie dużą porcję. I to nie od byle kogo.

Bling, lans, swag? Klipy, będące jednym wielkim product placement? Panieneczki w różowych lateksach z okrągłymi lizakami między rozdętymi wargi? Nic z tych rzeczy.

Panie i Panowie przedstawiamy Mykki Blanco- czarny król undergroundowego rapu, performer i poeta. Prywatnie jest zadeklarowanym homoseksualistą, przebierającym się za kobietę (twierdzi, że wtedy ma większe powodzenie wśród mężczyzn). Mykki Blanco to kobiecy przydomek artysty- Michaela Quattlebaum Jr., a zarazem jego alter ego. Beaty pod jego teksty robią najlepsi- Flosstradamus, Matrixxman, Sinden, Gatekeeper, Brenmar, Boody czy Gobby.

Betty Rubble: The Initiation EP.

Wszystko zaczęło się od singla The Initiation, który Blanco wypuścił zapowiadając swoją EPkę. Dlaczego to takie istotne? Bo Blanco w tym singlu nawija po łacinie (sic!) (“Carpe noctem / carpe diem / Deo confidimus” (“seize the night / seize the day / In God we trust”), a sam kawałek zaczyna się od wymownej frazy- „Hell is chilly motherfucker”. Utwór otwierający wydawnictwo to Angggry Byrdz– rozkładający na łopatki, rozbujany firestarter, zawierający przesłanie misji rapera (“The people want something new / No fear y’all, I got you.”). Crisp Clean to utwór podbity ciężkim, mrocznym uderzeniem, w którym Blanco moduluje swoim głosem w bardzo upiorny sposób. Feeling Special to kawałek, w którym jedna w pierwszych fraz brzmi „Imma hip-hop’s Osama” i z każdym kolejnym beatem teza postawiona w tym zdaniu potwierdza się. Najciekawszym utworem na całej EPce, moim zdaniem, jest Ace Bougie Chick (wyprodukowany przez Matrixxmana). 2 stepowy groove, soulowe, wyśpiewane cienkim głosem chórki, brzmią nieco jak kawałki Snoop Dogga z udziałem Justina Timberlake’a. Jak łatwo się domyślić- to wyszukany, perfekcyjnie dopieszczony diss na komercyjny rap. Bonusowym trackiem jest housowe Vienna z ordynarnym tekstem („I got loaded in Vienna, boy I was a mess, I got loaded in Vienna, deep down, in a discoteque”).

Tego wydawnictwa nie powinno się wcale szczegółowo recenzować, trzeba po prostu posłuchać i samemu się do niego ustosunkować. Mocna rzecz z tekstami o wulgarnym seksie, narkotykach i  skrajnie hedonistycznym stylu życia. Z wybitnymi beatami. W świecie undergroundowego rapu- z całą pewnością- unikat.

Embedly Powered

Fanpage- https://www.facebook.com/MykkiBlanco

EPka dostępna na- http://pitchfork.com/advance/119-betty-rubble-the-initiation/

Oficjalna strona artysty- http://mykkiblancoworld.com/#/videoJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ja
ja
8 lat temu

dobre rapsy, wiecej prosze takich rapsow z takim groovem co ich nie znam bom nowicjusz, dziena

Paweł
Paweł
8 lat temu

Nie jest nigdzie napisane że to jego pierwszy RELEASE, ani że wyskoczył komuś spod ogona. Recenzja fatalna? To chyba raczej opinia.

Nikola
Nikola
8 lat temu

Co za fatalna recenzja. Mykki jest rzeczywiscie postacia wyjatkowa, ale nie wyskoczyl – ot tak – jak to sie mawia – sroce spod ogona. Polecam odrobic lekcje zanim sie cos napisze. To nie jego/jej pierwszy output…

Polecamy