Wpisz i kliknij enter

Mykki Blanco – Betty Rubble: The Initiation

Dawno nie było rapu. No to macie dużą porcję. I to nie od byle kogo.

Bling, lans, swag? Klipy, będące jednym wielkim product placement? Panieneczki w różowych lateksach z okrągłymi lizakami między rozdętymi wargi? Nic z tych rzeczy.

Panie i Panowie przedstawiamy Mykki Blanco- czarny król undergroundowego rapu, performer i poeta. Prywatnie jest zadeklarowanym homoseksualistą, przebierającym się za kobietę (twierdzi, że wtedy ma większe powodzenie wśród mężczyzn). Mykki Blanco to kobiecy przydomek artysty- Michaela Quattlebaum Jr., a zarazem jego alter ego. Beaty pod jego teksty robią najlepsi- Flosstradamus, Matrixxman, Sinden, Gatekeeper, Brenmar, Boody czy Gobby.

Betty Rubble: The Initiation EP.

Wszystko zaczęło się od singla The Initiation, który Blanco wypuścił zapowiadając swoją EPkę. Dlaczego to takie istotne? Bo Blanco w tym singlu nawija po łacinie (sic!) (“Carpe noctem / carpe diem / Deo confidimus” (“seize the night / seize the day / In God we trust”), a sam kawałek zaczyna się od wymownej frazy- „Hell is chilly motherfucker”. Utwór otwierający wydawnictwo to Angggry Byrdz– rozkładający na łopatki, rozbujany firestarter, zawierający przesłanie misji rapera (“The people want something new / No fear y’all, I got you.”). Crisp Clean to utwór podbity ciężkim, mrocznym uderzeniem, w którym Blanco moduluje swoim głosem w bardzo upiorny sposób. Feeling Special to kawałek, w którym jedna w pierwszych fraz brzmi „Imma hip-hop’s Osama” i z każdym kolejnym beatem teza postawiona w tym zdaniu potwierdza się. Najciekawszym utworem na całej EPce, moim zdaniem, jest Ace Bougie Chick (wyprodukowany przez Matrixxmana). 2 stepowy groove, soulowe, wyśpiewane cienkim głosem chórki, brzmią nieco jak kawałki Snoop Dogga z udziałem Justina Timberlake’a. Jak łatwo się domyślić- to wyszukany, perfekcyjnie dopieszczony diss na komercyjny rap. Bonusowym trackiem jest housowe Vienna z ordynarnym tekstem („I got loaded in Vienna, boy I was a mess, I got loaded in Vienna, deep down, in a discoteque”).

Tego wydawnictwa nie powinno się wcale szczegółowo recenzować, trzeba po prostu posłuchać i samemu się do niego ustosunkować. Mocna rzecz z tekstami o wulgarnym seksie, narkotykach i  skrajnie hedonistycznym stylu życia. Z wybitnymi beatami. W świecie undergroundowego rapu- z całą pewnością- unikat.

Embedly Powered

Fanpage- https://www.facebook.com/MykkiBlanco

EPka dostępna na- http://pitchfork.com/advance/119-betty-rubble-the-initiation/

Oficjalna strona artysty- http://mykkiblancoworld.com/#/videoJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ja
ja
10 lat temu

dobre rapsy, wiecej prosze takich rapsow z takim groovem co ich nie znam bom nowicjusz, dziena

Paweł
Paweł
10 lat temu

Nie jest nigdzie napisane że to jego pierwszy RELEASE, ani że wyskoczył komuś spod ogona. Recenzja fatalna? To chyba raczej opinia.

Nikola
Nikola
10 lat temu

Co za fatalna recenzja. Mykki jest rzeczywiscie postacia wyjatkowa, ale nie wyskoczyl – ot tak – jak to sie mawia – sroce spod ogona. Polecam odrobic lekcje zanim sie cos napisze. To nie jego/jej pierwszy output…

Polecamy