Wpisz i kliknij enter

Unsound podbija Londyn

W dniach 26-29 września odbędzie się w stolicy Anglii specjalna edycja krakowskiego festiwalu.

Wśród cudzoziemców co roku coraz bardziej tłumnie odwiedzających Unsound w Krakowie najliczniejszą grupę stanowią mieszkańcy Wysp Brytyjskich – w ubiegłym roku ponad 30% karnetów trafiło właśnie w ich ręce. Wizyta w Londynie jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom tej publiczności, oraz logicznym posunięciem w kontekście misji zdobywania nowej widowni.

Zdaniem dyrektora artystycznego festiwalu, Mata Schulza, „Unsound London to szansa na pogłębienie powstałych wokół festiwalu polsko-brytyjskich więzi, a przede wszystkim zaprezentowanie w Londynie projektów i artystów, których nieczęsto można tu usłyszeć, szczególnie w takim połączeniu. Polska scena muzyki współczesnej jest teraz wyjątkowo prężna, a przy tym zbyt często niedostrzegana – dlatego poświęcamy jej szczególną uwagę w programie londyńskiej odsłony”.

Otwarcie odbędzie się 26 września w BFI Southbank. Demdike Stare i Sinfonietta Cracovia przypomną swój ubiegłoroczny projekt zaprezentowany po raz pierwszy w Krakowie – „Cancealed”. Koncert ten poprzedzi występ Anny Zaradny. Dzień potem w St. Luke’s Church w Barbican Centre po raz pierwszy od 33 lat zagra w Anglii weteran dark ambientu – Lustmord – prezentując premierowy materiał z albumu  „The Word As Power”, który ukaże się niebawem nakładem wytwórni Blackest Ever Black. Tego wieczora wystąpi także Pianohooligan z materiałem z chwalonego przez krytyków albumu „Experiment: Penderecki”.

Program sobotniej nocy został przygotowany we współpracy z BleeD. Za tą nazwą kryje się londyński cykl zaskakujących pod względem kuratorskim wydarzeń. W programie debiutancki koncert na Wyspach Brytyjskich amerykańskiego producenta ukrywającego się pod pseudonimem Forest Swords, gramofonowe show niemieckiej grupy Durian Brothers oraz syntezatorowa ekwilibrystyka Roberta Piotrowicza. 29 września wystąpią artyści zgłębiający eksperymentalne obszary noise’u, drone’u i metalu – Nicholas Bullen (znany z Napalm Death), Innode (projekt Stefana Nemetha z Radien) oraz grupy BNNT i Stara Rzeka.

Unsound w Londynie to koprodukcja temtejszego Instytutu Kultury Polskiej, Unsound Productions i Fundacji Tone.







Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy