Wpisz i kliknij enter

Lee Noble

30 kwietnia swoją premierę miała płyta „Ruiner”, amerykańskiego artysty Lee Noble. Album „Ruiner” jest jego siódmym oficjalnym wydawnictwem.

Lee Noble obecnie stacjonuje w Los Angeles, gdzie tworzy swoją wyjątkową muzykę. Wiadomo, że jest multiinstrumentalistą, dizajnerem i dowodzi niezależną oficyną No Kings Records, specjalizującą się wydawaniu muzyki na kasetach.

Pod koniec 2011 roku Noble opublikował krążek „Horrorism” pod szyldem znakomitej wytwórni Bathetic Records. Poniżej jeden z fragmentów.

W tym roku doczekaliśmy się kolejnej długogrającej płyty amerykańskiego artysty. Album „Ruiner” ukazał się na winylu i ponownie nakładem oficyny Bathetic Records. Tym razem otrzymaliśmy dziewięć kompozycji, balansujących pomiędzy najlepszymi dokonaniami Grouper, psychodelią spod znaku Sun Araw i okraszonych doskonałą folkową nutą z okolic nagrań Jozefa Van Wissema. Inni nawet wykazują podobieństwa z muzyką Radiohead. Jedno jest pewne, Noble pisze wysmakowane kompozycje, w których usłyszymy jego głos, gitarę i całą stertę efektów. Noble tworzy jedyną w swoim rodzaju mieszankę kosmicznego świata elektronicznych dźwięków nasyconych dronowym popem. Poniżej kompozycja „December” z pierwszej strony czarnego krążka „Ruiner”.

 

Oficjalna strona artysty »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »
Strona Bathetic Records »Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
microust
9 lat temu

Dzięki, jak zawsze fajny trop.

Iwona
Iwona
9 lat temu

Bardzo dobre pozdrawiam z Markiem!

_}{_Comp_{}_
_}{_Comp_{}_
9 lat temu

Brzmi zachęcająco, odważny gość- w Ameryce wydaje na kasetach;)

Polecamy