Flaner Klespoza – Przygody i tajemnice
Jarek Szczęsny:

Debiut podwójny.

Max Andrzejewski’s Hütte – Hütte & Guests Play the Music of Robert Wyatt
Łukasz Komła:

Robert Wyatt na ujazzowionym spacerze.

Fumiya Tanaka – Right Moment
Paweł Gzyl:

Spójna całość zbudowana z kontrastowych elementów.

Król – Nieumiarkowania
Jarek Szczęsny:

Nie chce nam mówić niczego wprost.

Burial – Tunes 2011-2019
Jarek Szczęsny:

Brama do innej rzeczywistości.

Zaumne – Contact
Jarek Szczęsny:

Niezwykła bliskość.

Various Artists – Consortium Vol. 1
Paweł Gzyl:

Z Albanii do Detroit.

ARRM – II
Jarek Szczęsny:

Dzieło spokoju.

Floating Points – Crush
Jarek Szczęsny:

Stare w służbie nowoczesności.

Stefan Goldmann – Veiki
Paweł Gzyl:

Najbardziej taneczny materiał niemieckiego producenta.

True – Made Of Glass
Łukasz Komła:

Pod rękę ze smutkiem i tańczmy!

Akwizgram – Nü romantik
Jarek Szczęsny:

Próg do przeskoczenia jest niewielki.

Claro Intelecto – In Vitro – Volume 1 & 2
Paweł Gzyl:

Piękna, ale niemodna muzyka.

Paweł Doskocz / Vasco Trilla – Hajstra
Jarek Szczęsny:

Nieprawidłowości w działaniu zmysłów.Soma Compilation – Mixed By Gary Beck

Brytyjski producent ma dobre wyczucie rytmu i zachowuje mocną energię od początku do końca zestawu.

Hucznie obchodzone w minionym roku dwudziestolecie szkockiej wytwórni Soma nie sprawiło, że jej szefowie osiedli na laurach. Od tamtego czasu pojawiło się sporo nowych płyt firmowanych tym szyldem, przyszedł więc czas na podsumowanie kolejnego sezonu w funkcjonowaniu tłoczni. Tym razem jednak zamiast wydać regularną kompilację, duet Slam postanowił opublikować didżejki miks najciekawszych utworów pochodzących z tego okresu.

Zadanie to powierzono Gary Beckowi, który niedawno zadebiutował swym albumem „Bring A Friend” w barwach Somy. To sensowne posunięcie – bo młody didżej i producent nie dość, że pochodzi podobnie jak Orde Meikle i Stuart McMillian z Glasgow, to w ciągu minionej dekady zyskał opinię sprawnego speca od rozkręcania klubowych imprez, na których dominuje funkcjonalny house i techno. I tak jest w rzeczywistości –  miks wybranych przez niego nagrań z najnowszego katalogu Somy to godzinna petarda czystej energii tanecznej.


Początek jest stonowany – ponieważ Beck zaczyna od miarowo pulsującego dub-techno zanurzonego w ambientowej elektronice. To dwa nagrania – „Tonality Of Night: Spiral 1” autorstwa DeepChord i „M17” Joe Stawarza w remiksie Ambivalenta. Z minuty na minutę muzyka nabiera jednak mocy – i kiedy wybrzmiewa „The Viking” Heiko Lauxa i Steve`a Rachmada, ma już moc potężnego hard techno o tektonicznej wibracji. A potem zaskakująca wolta – bo skręcamy gwałtownie na terytorium gorącego house`u dzięki fenomenalnej wersji „Mothership” Scotta Groovesa zrealizowanej przez Claude`a Von Stroke`a. Podobnie organiczne brzmienie ma „You’re Digging Into Me” Marka Henninga – pulsując równie ognistym rytmem o funkowej proweniencji.

Nagle kolejny gwałtowny zwrot – i za sprawą „Origami” zrealizowanego przez duet Pig & Dan z udziałem Marka Reeve`a przenosimy się na teren ewidentnie europejskiego minimalu. Mocniejszy rytm uderza w nagraniu autora miksu – „Algoreal”. To już nowoczesne techno – i wątek ten kontynuuje „Addendum” Alexa Undera. W miarę zbliżania się do końca zestawu, muzyka nabiera łagodniejszego tonu. „Diabla” projektu Funk D’Void to właściwie tech-house – do tego podrasowany przez Christiana Smithsa i Wehbbę na trance’ową modłę. „Right On, Right” Silicone Soul zaskakuje tribalowym groovem – a to za sprawą remiksu Matthiasa Tanzmanna. Całość kończy „Sewall” Enovoya – podrasowany na sprężysty tech-house przez samego Ricardo Villalobosa.

To tylko godzina – a utwory i gatunki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Gary Beck ma jednak dobre wyczucie rytmu i mimo śmiałego żonglowania odmiennymi stylistykami, zachowuje mocną energię od początku do końca zestawu. Na letnie imprezy – mamy miks jak znalazł.

Soma 2013

www.somarecords.com

www.facebook.com/SomaRecords

www.garybeck.co.uk

www.facebook.com/garybeckmusic

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.