Wpisz i kliknij enter

Original Source Up To Date Festival prezentuje Ambient Park

Oto ogłoszenie artystów tegorocznego Ambient Parku, czyli eventu bez którego sierpień w Białymstoku już nie byłby taki sam…

 

Panuje dosyć powszechne przekonanie, że przyroda i muzyka to odrębne światy, których sąsiedztwo żadnej ze stron nie wychodzi na zdrowie. My udowadniamy, że jest zupełnie odwrotnie. Przynajmniej raz w roku wprowadzamy muzykę w parkowe przestrzenie Białegostoku.
Tradycyjnie zapraszamy na Ambient Park, czyli muzyczne rozkosze w zielonym sercu miasta, będące jednocześnie widowiskowym przedsmakiem festiwalu Original Source Up To Date. Już, 15 sierpnia wypełnimy Planty dźwiękiem. Ambient rozleje się po parkowych alejach i Waszych głowach, rozbudzi wyobraźnię, przetka uszy i płuca. Przygotujcie się również na całą masę wrażeń pozamuzycznych, których dostarczą instalacje, niekonwencjonalna scenografia i iluminacja otoczenia głównej sceny na Plantach.

 

Tegorocznym gwoździem programu jest bvdub aka Brock Van Wey. Autor muzyki pięknej, przenikliwej i poruszającej ostatni centymetr sześcienny wielu dusz. Również tych niekoniecznie zaznajomionych z Ambientem; twórczość Brocka niesie ze sobą po prostu uniwersalne piękno. Artysta przylatuje do nas z dalekich Chin, by po raz pierwszy wystąpić w Polsce. Wkrótce również będziemy mieli dla Was niespodziankę związaną z wizytą tego artysty w Białymstoku. Całość programu muzycznego natomiast, przedstawia się następująco:

 

bvdub – live (USA/CHN) 

hatti vatti – algebra live 

gaap kvlt – live 

44 – live  

dtekk DJ set

 

wizualizacje:

osmo

 

Ambient Park jest wydarzeniem prorodzinnym i ekologicznym, dlatego dołożymy starań, by przyroda, muzyka i wiele naturalnych dla spacerowiczów atrakcji skłaniało do poszukiwania harmonii, relaksu i delektowania się najpiękniejszym (naszym zdaniem) miastem na świecie. Nie zapominamy również o kreatywnej edukacji ekologicznej skierowanych do wszystkich otwartogłowych.

Kierowco, uwaga Ambient Park! W związku z wypełnieniem parku muzyką ambientalną należy spodziewać się pewnych utrudnień w ruchu. Na czas imprezy zamknięta zostanie ul. Akademicka na wysokości Alei Zakochanych. Uważacie również na dźwięki snujące się pomiędzy drzewami.

 

Szerzej o artystach:

 

1020x300c-2ddf-bvdub

 

BVDUB to pseudonim artysty o prawdziwym nazwisku Brock Van Wey. Pochodzi z San Francisco, gdzie występował jako DJ i animował scenę już od 1993 roku. Pewnego dnia zostawił całe swoje życie za sobą i wyemigrował do Chin, gdzie został lektorem języka angielskiego. Od tamtej pory jego twórczość kwitnie. W ciągu kilku lat zdążył wydać już kilkadziesiąt krążków w różnej stylistyce, od dub techno, przez drum’n’bass, aż po ambient, z którego jest najbardziej znany. Muzykę Brocka można określić jako maksymalnie głęboką i ujmującą, niosącą ukojenie oraz silny emocjonalny przekaz związany z ludzkimi uczuciami i kontaktem z naturą. Świadczą o tym nie tylko tytuły jego utworów („White Cloud Drift On And On”, „Too Litte Too Late”, „The Art. Of Dying Alone”, „Today He Felt Life”), ale również niesamowicie ujmujący klimat kompozycji, która nieprzerwanie ‘niesie’ słuchacza przez cały czas słuchania płyty.

Hatti Vatti – Algebra Live

Piotr Kaliński to producent i DJ. Jego produkcje cechuje niesamowita głębia i swoisty minimalizm, pozwalające odróżnić jego muzykę na tle innych producentów gatunku dubstep, który produkuje na co dzień. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma artystami, w tym również z tymi wydającymi i tworzącymi w UK: Synkro (Z-audio / Mindset), Indigo (Midnset / Surface Tension) i Kontext (Immerse Records / ~Scape) oraz wokalista Echo Ranks (Scoops / Universal Egg). Jakiś czas temu powołał do życia ambientalno-eksperymentalny projekt „Algebra”, będący dźwiękową relacją z podróży po krajach arabskich przetworzoną cyfrowo i zmieszaną z oszczędną aranżacją z rejonów dubu i minimal techno. Wyselekcjonowane nagrania terenowe to źródło tego realistycznego i zaskakująco wyciszającego reportażu. Muzyczne przeżycie dla podróżników znających ten rejon świata, prawdziwa przygoda w słuchawkach dla pozostałych.

 

gaap

 
Gaap Kvlt zna się na przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Niesie bas, ambientalne drony i pustynny wiatr. Bliskowschodnie melodie pełne ciepłego powietrza miesza z mroźnym uczuciem niepokoju. Nieprzewidywalny i bezkompromisowy. Sprowadza spokój by za chwilę przemienić go w totalny chaos. Soniczne opium. Kroczy przed czterema potężnymi królami, tak jakby będąc ich przewodnikiem. Wyruszysz z nim?


44 to projekt uformowany jesienią 2012 roku w Białymstoku przez Huberta Jabłońskiego i Filipa Pańkowskiego, zajmujący się szeroko pojętą muzyką ambientalną. Pomysł wspólnego grania klarował się przez lata znajomości członków grupy, kiedy to odkrywając kolejne gatunki muzyki, biorąc udział w odmiennych projektach (min. Hubert- The First Lights), odnaleźli ambient. Pierwsze kilka miesięcy pracy zostało uwieńczonych nagraniem Signals EP, zawierającym w sobie minimalistyczne, poruszające kompozycje. Obecnie projekt skupia się na tworzeniu nowego materiału.

 

Dtekk pochodzi z Białegostoku, gdzie od wielu lat rezyduje w jednym z najlepszych polskich klubów – Metrze. Jego inicjatywy wykraczają jednak daleko poza działalność dj-ską czy promocyjną – należą do nich projekty takie jak Secret Location, Ambient Park, Audiosfera. Najważniejszym z nich jest zdecydowanie Original Source Up To Date Festival, którego to Dtekk jest ojcem-założycielem.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy