Wpisz i kliknij enter

3 pytania – Kixnare

Tym razem w cyklu 3 pytania gościmy Kixnare’a, czołowego reprezentanta co raz prężniej działającej wytwórni U Know Me Records, producenta i dja wywodzącego się z klasycznego hip-hopu (Te-Tris, Smarki Smark, Eldo), z czasem swobodnie eksplorującego szerokie przestrzenie elektroniki.W 2010 Kixnare wydał świetnie przyjęty, instrumentalny album „Digital Garden”, a na początku tego roku głośno komentowany krążek „Red”.


Kixnare – „Gucci Dought”

Czego ostatnio słuchasz?

Prawie zawsze słucham czegoś skrajnie innego od tego czego słuchałem powiedzmy miesiąc wcześniej. Nie lubię monotonii i zamykania szufladek. A przechodząc do rzeczy – w tym roku zdecydowanie częściej sięgam po albumy niż przez ostatnie kilka lat – gdy przede wszystkim rozwijałem się jako dj. Są to bardzo różne klimaty, od dub techno po indie rock. Ulubione tytuły z ostatnich miesięcy: Neville Watson „Songs to Elevate Pure Hearts”, Darkstar „News From Nowhere”, Bibio „Silver Wilkinson”, Steven Tang „Disconnect To Connect”, a z polskiego podwórka – epka Kuby Sojki „You Can’t Take It”. Tradycyjnie nie grzeją mnie premiery hiphopowych bogów – Jay Z i Kanye – znacznie chętniej sięgam po trochę odgrzewaną kompilacje „Yessir Whatever” zawsze uwielbianego przeze mnie Quasimoto.

Neville Watson – „Songs to Elevate Pure Hearts”

Darkstar – „Amplified Ease” Live, Part 1

Bibio – „À tout à l’heure”

Steven Tang – „Interstice”

Kuba Sojka „You Can’t Take It”

Quasimoto – „Planned Attack”

Nad czym obecnie pracujesz?

To jedno z pytań którym jestem atakowany wyjątkowo często, i wydaje mi się że jeszcze przez chwilę będę odpowiadał – że poza kilkoma drobnymi requestami remixowymi – nad niczym konkretnym. Tradycyjnie kilka miesięcy po premierze płyty odczuwam zmęczenie takim brzmieniem, które na niej dominuje. Spokojnie zbieram kolejne inspiracje, sadzę że niebawem zacznę znowu produkować nowe rzeczy, a także wracać do starszych niezrealizowanych produkcji.

Kixnare – „Digital Garden”

Jaki koncert / set zrobił ostatnio na Tobie największe wrażenie?

Szczerze mówiąc nie jestem typem festiwalowicza / klubowicza. Najczęściej w wolne weekendy staram się odpoczywać od wydarzeń muzycznych. Biorąc pod uwagę kilka ostatnich miesięcy – bardzo podobał mi się koncert Jesse Boykinsa III w krakowskiej Pauzie. Co do setów – zawsze powala mnie selekcja Eltrona Johna – przy nim wielu importowanych djów brzmi banalnie.

Jesse Boykins III – „Strange Recreation” In The Red Bull Studio

Kixnare zagra w najbliższym czasie:
14.08 Burn pres. PETS RECORDINGS vs. U KNOW ME RECORDS – klub Niedorzeczni, Warszawa
23.08 Festiwal Tauron Nowa Muzyka, Katowice

Profil na Facebooku »
bandcamp »
Słuchaj na Soundcloud »







Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy