Rhythm Baboon – W-Life
Bartek Woynicz:

Z Chicago do Gdańska.

Algiers – There Is No Year
Bartek Woynicz:

Misophonia, czyli 700 wersów wołania do ściany.

Leandro Fresco & Rafael Anton Irisarri – Una Presencia En La Brisa
Jarek Szczęsny:

Niepewność własnego słuchu.

Flaner Klespoza – Przygody i tajemnice
Jarek Szczęsny:

Debiut podwójny.

Max Andrzejewski’s Hütte – Hütte & Guests Play the Music of Robert Wyatt
Łukasz Komła:

Robert Wyatt na ujazzowionym spacerze.

Fumiya Tanaka – Right Moment
Paweł Gzyl:

Spójna całość zbudowana z kontrastowych elementów.

Król – Nieumiarkowania
Jarek Szczęsny:

Nie chce nam mówić niczego wprost.

Burial – Tunes 2011-2019
Jarek Szczęsny:

Brama do innej rzeczywistości.

Zaumne – Contact
Jarek Szczęsny:

Niezwykła bliskość.

Various Artists – Consortium Vol. 1
Paweł Gzyl:

Z Albanii do Detroit.

ARRM – II
Jarek Szczęsny:

Dzieło spokoju.

Floating Points – Crush
Jarek Szczęsny:

Stare w służbie nowoczesności.

Stefan Goldmann – Veiki
Paweł Gzyl:

Najbardziej taneczny materiał niemieckiego producenta.

True – Made Of Glass
Łukasz Komła:

Pod rękę ze smutkiem i tańczmy!Już 4 października rozpocznie się Avant Art Festival

To już szósta edycja festiwalu – tym razem we Wrocławiu zagrają m.in. Dj Rashad, Mimetic, Mika Vainio i Sonic Death. Sprawdźcie szczegóły.

Festiwal potrwa w dniach 4 – 14 października. Tegoroczna edycja to przede wszystkim najciekawsze zespoły sceny rosyjskiej, w tym Sonic Death, Moa Pillar, Messer Chups i Benzo. Nie zabraknie projektów koprodukcyjnych – usłyszymy Moscow Wroclaw Laptop Cyber Orchestra oraz wspólne granie ADMI i Małych Instrumentów.

Na otwarcie

Pierwszy wieczór tegorocznego Avant Art Festival upłynie pod znakiem artystów buntowniczych, niepokornych i – co w ich przypadku najważniejsze – radykalnie zaangażowanych społecznie. W Klubie Alibi o godzinie 21 rozpocznie się specjalny koncert, którego pomysłodawcą i kuratorem jest Kostja Usenko, lider zespołu SuperGirl & Romantic Boys, autor książki „Oczami radzieckiej zabawki„, opowiadającej o rosyjskiej alternatywnej scenie muzycznej.

Scena międzynarodowa

Ciekawie zapowiada się również międzynarodowa odsłona muzyki. Usłyszmy m.in. mieszkającego i tworzącego w Zurychu Marcela Gschwenda występującego pod pseudonimem Bit-Tuner. Eksplodujące energią koncerty Bit-Tunera oscylują na styku downbeatu, elektroniki i post-dubstepu, podczas których łączy te estetyki w mrocznego, ale wciąż pełnego tanecznej euforii basowego potwora.

Mimetic

Istniejący od 1998 roku Mimetic – solowy projekt Jérôme Soudana – jest z kolei jednym z najciekawszych na gruncie szwajcarskiej eksperymentalnej elektroniki. Sam Soudan to wykształcony klasycznie muzyk budzący podziw swoimi szerokimi horyzontami – był członkiem Column One czy Von Magnet, komponował muzykę dla legendarnej francuskiej formacji elektroakustycznej Art Zoyd, współpracował między innymi z Miką Vainio z Pansonic, Mirą Calix czy Kasparem T. Toeplitzem.

Feldermelder

Podczas festiwalu będziemy mogli usłyszeć psychodeliczne live acty Feldermeldera. Jego muzyka ma wiele korzeni i źródeł – przy jej tworzeniu inspiruje się zdekomponowanymi strukturami Stevena Reicha i Karlheinza Stockhausena, klasycznym jazzem i wszelkiej maści analogowymi i elektronicznymi projektami.

DJ Rashad

Na scenie festiwalowej pojawi się także DJ Rashad – jeden z prekursorów i najważniejszych postaci chicagowskiej sceny juke. Jego nagrania ukazują się nakładem takich wytwórni jak Databass czy Juke Trax. W 2010 roku nakładem Planet Mu wydana została EP-ka Itz Not Rite. W tym samym roku ukazał się debiutancki longplay Just A Taste. Album trafił do rankingu 40 najlepszych płyt roku 2010 przygotowanego przez Fact Magazine.

Nie tylko muzyka

W ramach 6.edycji Avant Art Festival We Wrocławiu odbędą się również premiery najważniejszych teatrów rosyjskich na czele z Teatrem Derevo, Akhe oraz Teatrem Praktika Iwana Wyrypajewa. W Muzeum Współczesnym zobaczymy wystawę „Gestykulacja”, a w Kinie Nowe Horyzonty 2. Avant Art Film – przegląd filmów o muzyce i sztuce. Odbędzie się również trzydniowa debata połączona z prezentacją Platformy „Space For Culture” oraz cykl polsko-rosyjskich warsztatów komiksowych pod szyldem Ukryty gaWROn.

Więcej informacji na www.avantart.pl

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

1 Komentarz

  1. Marcin

    Na stronie Avant Art nie ma nic o koncercie Dj Rashad, skąd takie info?
    Dodatkowo piszecie że „Festiwal potrwa w dniach 3 – 14 października” choć na plakacie wyraźnie jest napisane 4-13 października:)