Wpisz i kliknij enter

Minilogue 15.11 w 1500m2 w Warszawie

Macie ochotę na niekończącą się podróż, podczas której krajobraz zmienia się jak w kalejdoskopie?

Sebastian Mullaert i Marcus Henriksson wychowali się w zupełnie innych środowiskach. Gdy Sebastian ćwiczył, grę na organach, pianinie i wiolonczeli, by w przyszłości zająć się muzyką klasyczną, Marcus był już jednym z najlepszych DJ’ów techno w południowej części Szwecji. Spotkali się na jednej z imprez granych przez Marcusa, gdzie doszli do wniosku, że warto połączyć jego DJ’skie doświadczenie z muzyczną perspektywą Sebastiana. Tak narodził się projekt Minilogue, który istnieje nieprzerwanie od 1996 roku.

Choć najlepiej czują się z dala od zgiełku wielkich miast w szwedzkich lasach na północ od ich rodzinnego Malmö, to właśnie tam powstają koncepcje na taneczne hity tego uznanego duetu. Ich muzykę ciężko jest jednoznacznie zaszufladkować – house, techno, ambient i jazz to tylko jedne z części składowych, z których Minilogue dobiera i tworzy unikalne dźwięki. Dźwięki nie tylko uderzające celnie w ludzi na parkietach, ale też słuchaczy na całym świecie, czego najlepszym przykładem jest ich flagowy utwór – „Animals”.

W ciągu trwającej ponad dekadę działalności ich utwory wydawane były przez takie wytwórnie jak Traum, Crosstown Rebels ,Wagon Repair czy Cocoon Recordings, a ich znakiem rozpoznawczym stały się nieistniejące gatunki zwierząt – mistyczne stwory złączone razem z różnych gatunków – zupełnie tak, jak ich muzyka.

Bilety w cenie 25/30/35 PLN dostępne za pośrednictwem serwisu Biletomat.pl, Ticketpro (sieć Empik, Saturn, Media Markt) oraz w dniu imprezy na bramce.

15.11.2013

22:00

1500m2 do wynajęcia

ul. Solec 18/20Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy