Wpisz i kliknij enter

DJ Red – Eyes Are Blind EP

Piękna Włoszka bierze na warsztat techno dla wytwórni BPitch Control. Efekt? Magnetyzm, eklektyzm, elegancja i głębia.

Simona Calvani, urodzona w Rzymie, obecnie stacjonuje w Berlinie. Proces swojej twórczej ekspresji zaczęła podczas studiów na Akademii Projektowania i Mody. Szybko jednak wciągnął ją świat absorbującej muzyki techno. Rezydentka rzymskiego Goa Club. Grała u boku takich tuzów jak Villalobos, Mills i Hawtin. Jednocześnie jest rozmiłowana w brzmieniu Aphex Twin, Boards Of Canada i Autechre.

Teraz szykuje się do wydania swojej debiutanckiej EPki dla nie byle jakiej wytwórni, bo dla BPitch Control, należącej do Ellen Allien.

 DJ Red Press Pic 1

Eyes are blind wymoszczone jest solidną, ale ciepłą linią basową. Utwór nie idzie na wprost, ale meandruje w stronę lekkich jak piórko synthów, gubi się czasem w kątach ciemniejszych sampli. Jego wave form jest wystrzępiony jak ostrze tępego noża. Wprowadza w lekką dezorientację, bo w pewnych etapach jego trwania, łapiesz się na mimowolnym podrygiwaniu w jego takt, a czasem stajesz w bezruchu i zastanawiasz się czy ta muzyka w ogóle nadaje się na parkiet…

Look Deep zdominowane jest przez hi-hat, który gra tu rolę dystraktora – odchodzi, żeby zaraz wrócić i zarządzić mały bezład. Bez niego za to kawałek byłby raczej nudnawy. Pod koniec następuje po sobie parę regularnych, prujących dźwięków, które zagęszczają intrygującą końcówkę.

Coming to – dojście do końca – bez potknięć, szybkie, zdecydowane. Melodyjny bas, głuche uderzenia i sidła regularnych kliknięć. Seksowne, uwodzicielskie, ale konkretne. I mówcie co chcecie, ale można wyczuć, że rękę do tego utworu przyłożyła kobieta.

EPka Eyes Are Blind jest jak idealnie skrojona sukienka. Prosta, ale dzięki temu dobra do modyfikowania – remiksowania, wplatania w sety o różnorodnych klimatach. No i kobieca… Albo może raczej babska.

http://youtu.be/Eg6DwZZJ6i0Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy