Wpisz i kliknij enter

3 pytania – Felix Kubin

Zaledwie kilka dni temu pojawiła się recenzja znakomitego albumu Felixa Kubina – „Zemsta Plutona” na łamach Nowej Muzyki, a już dzisiaj artysta odpowiada na nasze pytania.

Felix Kubin to pochodzący z Hamburga kompozytor muzyki elektronicznej. Już w wieku 8 lat dorwał się do fortepianu i organów. Młodzieńcze eksperymenty rozpoczął w 1980 r., kiedy dostał syntezator Korg MS-20. W tym czasie grał również w punkowym zespole Die Egozentrischen 2. Jego wczesne prace zostały wydane w 2002 r. na albumie „The Tetchy Teenage Tapes of Felix Kubin 1981-1985”. W 1987 r. Felix Kubin był współzałożycielem grupy Klangkrieg – tworzącej muzykę noise. Jego pierwszy solowy album „Filmmusik” ukazał się w roku 1998 nakładem jego własnej oficyny Gagarin Records. W 2012 Felix Kubin powołał do życia Apolkalypso, label wydający 7-calowe winyle. Kubin udziela się w licznych performance’o-wykładach i produkuje audycje radiowe dla takich stacji jak DLR, BR, WDR, SWR i Kunstradio Vienna. Jego koncerty regularnie zyskują miano legendarnych, o czym będziecie mogli się przekonać za kilka dni w Warszawie.

1 listopada miał swoją premierę najnowszy krążek niemieckiego kompozytora „Zemsta Plutona”, który został wydany nakładem czterech wytwórni, a w tym składzie znalazł się polski label Lado ABC. Recenzję albumu można przeczytać w tym miejscu.

Czego ostatnio słuchasz?

  • Cardiacs – „Songs for ships and irons”
  • Luc Ferrari – „Presque Rien”
  • Frederik Schikowski – „In geordneten verhältnissen”

Luc Ferrari – „Presque Rien”

Frederik Schikowski – „In geordneten verhältnissen”

Nad czym obecnie pracujesz?

Obecnie pracuję nad moją nową płytą, która ukaże się wraz z kasetą i będzie to zestaw pt. „Chromdioxidgedächtnis”. Niebawem pojawi się też album „Bakterien & Batterien”, który nagrałem wspólnie z zespołem Mitch & Mitch, oraz przygotowuję projekt pt. Levitation.

Gdzie zagrasz w najbliższym czasie?

Najbliższe koncerty odbędą się:

– 22.11.2013, Paryż – BBMix Festival

– 28.11.2013, godz. 22.00, Warszawa – Bar Studio w Pałacu Kultury

Wydarzenie na facebooku: www.facebook.com/events

– 1 grudnia w Berlinie w HKW zaczynam wspólną trasę koncertową z grupą Mitch & Mitch, a następnie gramy w Bremen, Hamburgu, Brukseli, Ljubljanie i w kilku innych miastach.

Jakie płyty 2012 roku zrobiły na Tobie największe wrażenie?

  • Micachu & the Shapes – „Never” (Rough Trade Records)
  • The recollection GRM series (Edition Mego)
  • 33.10.3402 – „n.t.” (Kunstkopf)

 

Oficjalna strona artysty »
Profil na Facebooku »
Strona Lado ABC »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Godzilla
Godzilla
10 lat temu

Klangkrieg nie był zespołem noise bez przesady. 2 pierwsze płyty to genialny przykład muzyki postindustrialnej.

Polecamy