Wpisz i kliknij enter

Tin Man & Cassegrain – High & Low EP

Acid Ist Fertig i The Killekil Megahorst to firmowe imprezy berlińskiej oficyny Killekil, która właśnie wkracza w swój złoty wiek. Nie ulega wątpliwościom, że ostatnie EP-ki Furfriend czy Eomac zbierają świetne recenzje na łamach najlepszych portali muzycznych. Wydawali tu m.in. Neil Landstrumm i znany ze współpracy ze Stroboscopic Artefacts duet Lakker. Właściciel labelu Nico Deuster aka DJ Flush dba o to, by wszystko czego tkną się jego podopieczni, szybko otoczył kult i chwyciło za serce słuchaczy we wszystkich berlińskich, a potem światowych klubach. Dziś, po raz drugi, na potrzeby wydania wspólnego wydawnictwa, siły w Killekil złączyli Tin Man i Cassegrain.

Na skali pH „High & Low” dałoby mocne 5, a to za sprawą Tin Mana, który od lat specjalizuje się w nadawaniu swoim acidowym numerom bardzo charakterystycznego wymiaru. Cassegrain za to młócą czarujące, wprowadzające w trans techno. Wynik reaktywowania tego trio musiał być wymierny.

„High & Low” jest jak miękka kauczukowa piłeczka – wznosi się i spada, na co wskazuje też sam tytuł. Dźwięki miękkiego acidu rozciągają się po całości utworu jak guma balonowa i szczelnie go przykrywają. Cassegrain wnoszą tu nieubłaganą miarowość i próbują stonować syntetyczne brzmienie legendarnej trzystatrójki – a efekt jest boski.

„Sex Kit” jest znowu kwaśny, rytmiczny i pełen psychodelii. Z tym że bardziej zaaranżowany na parkiet. Grzechoczące perkusjonalia i energiczna stopa wsadzają track w ścisłe ramy, a syntezatorowe brzmienie swobodnie maluje pośrodku abstrakcyjne krajobrazy.

„Sand Maze” jest straszliwie wzburzony, wielowarstwowy i chaotyczny. Ale zanim zacznie się na dobre, nadciąga powoli, stopniowo wzmagając swoją głośność i… podnosząc swój kwasowy odczyn. Mniej więcej w połowie łagodzą go pojedyncze klawisze. Potem znowu wszystko narasta i zamiera w pełnym rozkwicie.

Mocne, współczesne brzmienie techno od duetu Cassegrain perfekcyjnie współgra z oldskoolowym zacięciem Tin Mana. Takie kolaboracje powinny zaspokoić gusta nawet najbardziej wymagających fanów – tych nowych w elektronice i tych, którzy wraz z tą muzyką dorastali.

Killekil 2013

www.killekill.com

www.facebook.com/pages/KillekillJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy