Wpisz i kliknij enter

Arcing Seas – Ophidian EP

Nie wiadomo kim są panowie z Arcing Seas. Ale za to wiadomo, że tworzą świetną muzykę. „Arcing seas” znaczy po angielsku „skrzące morza” – a panów jest dwóch i dopiero co wypuścili ósme wydawnictwo w katalogu Our Circula Sound, labelu należącym do Jamesa Sigha.

Współczesne techno porównać można do ciągle kwitnącego, wiecznie zielonego drzewa, które co rusz rodzi nowe owoce – świetnie radzą sobie wszystkie jego odmiany, gatunki i style. Jego eksperymentalną odsłonę także reprezentuje wielu wybitnych twórców, którzy przy pomocy rozmaitych dźwięków, są władni swobodnie manipulować całą sferą psychofizyczną wrażliwego na muzykę słuchacza. Nie inaczej jest w przypadku Arcing Seas.

Błękitne, chłodne, skrzące morza…

A1 Ophidian

http://youtu.be/PAg0-1WIzqk

Złowieszcze brzmienia pociągają za sznurki naszej wyobraźni czy tego chcemy, czy nie. Jak na experimental, kompozycja jest dość minimalistyczna, ale mimo to, warstwy z których się składa spychają nas w inne stany świadomości. Silnej stopie towarzyszą nieśmiało przebijające się sample i ledwie słyszalne akordy. Gdy wchodzi hi-hat atmosfera się zagęszcza, utwór zaczyna kipieć. Słuchamy, a nasze ciepłe od tańca ciała parują w chłodzie brzmień.

A2 Amniotic

Ten utwór rzeczywiście się skrzy. Linia basowa w tle pulsuje jak krew w żywym organizmie, wysokie brzmienie porozpraszanych sampli wysuwa się na pierwszy plan i niemalże kuje w uszy. Na parkiet się nie nadaje, chyba że miałby zostać wzięty za kubeł zimnej wody, do wygaszenia bardzo gorącego, wyczerpującego seta.

B1 Gauntlet

Tutaj jest już trochę pompowania, ale do tego dodatkowo dochodzi chwytliwa, zapętlona, minimalowa melodia, wygrywana jakby na tam-tamach. Ten track dzięki wspomnianej melodii dostaje ode mnie +10 do plemienności. Jest dziki i płochliwy, ale jak go ze sobą oswoisz, to przeżyjecie razem na parkiecie jedno z piękniejszych doświadczeń. Uffff… To już koniec?

Zwariowałam dla tej EP-ki. Można przy niej zatańczyć, zatopić się w morzu myśli albo puścić wodze wyobraźni, bo te brzmienia zdecydowanie pobudzają do myślenia abstrakcyjnego i nasuwają tysiące skojarzeń. Niesamowicie inspirująca rzecz.

Our Circula Sound 2013

www.facebook.com/ourcirculasoundJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy