Wpisz i kliknij enter

Molly Nilsson wystąpi w Firleju

Daj się uwieść lodowatemu synth-popowi Skandynawki z Berlina! Molly Nilsson zaprezentuje swoje minimalistyczne przeboje w ramach naszego nowego cyklu Distorted Club.

Na wskroś współczesna wariacja na temat ekstatycznego popu lat 80tych. Beznamiętny, niski wokal, w swoim chłodnym dramatyzmie porównywalny chyba tylko do głosu Nico. Przejmujące opowieści o wiecznej tęsknocie internetowych tubylców, którzy nigdy i nigdzie nie czują się u siebie. Wycofana, syntezatorowa dekadencja.

Molly Nilsson to Szwedka od wielu lat żyjąca w berlińskiej dzielnicy Neukölln, gdzie swój czas dzieli pomiędzy etat w galerii sztuki i muzykę. Cover jej piosenki na swojej ostatniej płycie umieścił sam guru lo-fi, John Maus. Wierna etosowi DIY samodzielnie nagrywa i produkuje swoje albumy, realizuje teledyski, a nawet farbuje promocyjne tiszerty. W międzyczasie zarządza własnym labelem Dark Skies Association. Polska, po rewelacyjnym przyjęciu zeszłorocznych koncertów, będzie ponownym przystankiem w długiej światowej trasie promującej tym razem najnowszy, piąty już krążek Molly – „Travels”.

Koncert artystki to premiera wrocławskiej odsłony cyklu Distorted Club, realizowanego przez Firlej i agencję Distorted Animals. Na comiesięcznych imprezach będzie można usłyszeć najświeższe muzyczne trendy z pogranicza popu, lo-fi i eksperymentu.

Natknąć się na piosenkę Molly Nilsson, to jak znaleźć klejnot zakopany w piasku. Megan Beard, TGA Magazine

Syntetyczne, mrocznie romantyczne, nabrzmiałe od pompatycznej elegancji, jej piosenki zdają się świadomie odwoływać do lat osiemdziesiątych, ale bez przypominania ci żadnego konkretnego artysty. Emilie Friedlander, PitchforkJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy