Wpisz i kliknij enter

3 pytania: Roux Spana

Sprawdźcie czego słucha i nad czym pracuje muzyk i producent – Roux Spana

Roux Spana znany był dotychczas głównie z produkcji hip-hopowych (Temzki, Mardi Gras), remixów oraz chyba największego w kraju oddania dla twórczości J Dilli. Ostatnio coraz częściej słyszy się o zespole Roux Spana Beat Trio, w którym bohater dzisiejszego mikrowywiadu zasiada za samplerem, a w skład wchodzą jeszcze Kornel Kondrak (perkusja) i Mario Pras (kontrabas). Cała trójka studiuje obecnie na Wydziale Jazzu w The Academy of Music and Dramatic Arts, w duńskim Odense. Trio w zeszłym roku wydało nakładem labelu Proporcja.com swój debiutancki album (tutaj do odsłuchu).
Roux Spana to również twórca nietuzinkowego koncept-projektu „9 weeks of sun: Morning Heat”, w którym twórca lepi muzykę z sampli, zaczerpniętych z soulu czy boogie funku połowy lat 80-tych (tutaj do odsłuchu).


Roux Spana Beat Trio – „Concrete”

Czego ostatnio słuchasz?

Prawda jest taka, że ostatnio odpoczywam od muzyki. Staram się więcej grać/produkować niż słuchać bądź szperać w internecie i szukać nowości. Za to mogę wspomnieć o tym co ostatnio zrobiło na mnie duże wrażenie i/lub często do tego wracam. Zdecydowanie jedną z takich płyt jest ostatni album duńskiego duetu – Quadron. „The Avalanche” jest w mojej opinii płytą idealną. Lekka, melodyjna, organiczna i pełna przestrzeni. Po prostu piękny następca debiutanckiego materiału. Jak już jesteśmy przy przy Quadronie to nie mogę nie wspomnieć o Robinie Hannibalu, który współtworzy także Rhye. Wraz z Miloshem nagrali album, do którego będę wracał jeszcze nie raz. Ostatnio udało mi się także zdobyć album, który Robin Hannibal nagrał wraz z Owusu. W ostatnim miesiącu było też trochę J Dilli, do którego wracam przeciętnie co 3-4 miesiące. W grudniu z RSBT braliśmy udział w BeatBattle VI i z racji tego ponownie w moich głośnikach zaistniał IAMNOBODI z jego ostatnim albumem, „Elevated”.


Quadron – „Favorite Star” (Acoustic)


Rhye – „Last Dance”


Owusu & Hannibal – „Lonnie’s Secret”


J Dilla – „Vol. 2: Vintage”


IAMNOBODI – „Bubble Bath Dreams”

Nad czym obecnie pracujesz?

Nad wszystkim po trochu. Obecnie największy priorytet ma dla mnie album w U Know Me Rec. Pracuję nad nim już jakiś czas, ale dopiero ostatnio materiał zaczął nabierać kształtów i kolorów, które najbardziej mi odpowiadają. Powoli, z Roux Spana Beat Trio, myślimy o wydaniu drugiego krążka. Myślę, że na wiosnę lub jesień 2014. Poza tym zawsze coś się dzieje, jak nie remix to jakiś spontaniczny numer.

Jaki koncert/set zrobił ostatnio na Tobie największe wrażenie?

Niestety w moim miejscu zamieszkania dzieje się niewiele. Koncerty/sety są rzadkością, a te, które mogą być interesujące, praktycznie się nie zdarzają. Chyba ostatnim takim wydarzeniem, które zapadło mi w pamięć był koncert Gregory Portera, na którym znalazłem się przypadkiem, będąc w NY. Wtedy akurat promował jeszcze swoją „Be good” i nie spodziewałem się, że jego następny krążek wyjdzie w Blue Note. Koncert magiczny, facet ma niesamowitą charyzmę i słuchanie go sprawiło mi ogromną przyjemność.


Gregory Porter „Liquid Spirit” Live

https://www.facebook.com/rouxspana
https://www.facebook.com/rouxspanabeattrio
https://soundcloud.com/rouxspana
http://rouxspana.bandcamp.com/Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy