Wpisz i kliknij enter

Philippe Petit – It Came From Outer Space EP

Posłuchamy razem nowego wydawnictwa Ear To Ground?

Ear To Ground to brytyjski label należący do DJa i producenta – Garetha Wilda. A autor ETG009 – Philippe Petit, to pan, o którym z pewnością powinien usłyszeć świat. Jest właścicielem wytwórni Knoweed Records i Decision Making Theory. No i co ciekawe – mimo tego, że każdy jego track znalazł swoje zastosowanie w setach Bena Klocka (!), to wciąż nie jest o nim dostatecznie głośno.

„Venus” – rzuca urok niczym nieposkromionych tanecznych doznań. Może i należy mi się lincz za skojarzenie, ale te sample, które wygrywają tu melodię, przypominają mi krótkie szarpnięcia strun skrzypiec. Urzeka mnie też rytm wybijany jakby przez dwa drewniane klocki, bo dorzuca tu trochę organiczności. Sama nazywam takie utwory ‚pompeczkami’, bo kick drum o takiej mocy nie daje ustać w miejscu. W tle szorstka, cyfrowa melodia wrzucona na pętlę, wdziera się w głową i wprowadza w trans. Niezawodny DJ tool, parkietowy zabijaka.

Następny utwór „Guadalupe”, tak jak jego poprzednik, zasadzony jest na mocnej stopie. Do tego chwytliwe loopy w postaci zwariowanych kliknięć, gęsto oplatających cały utwór. Petit postawił tu, tak jak i we wcześniejszym tracku, na niebezpiecznie szybkie perkusjonalia, które przeszywają utwór na wskroś od czasu do czasu. Efekt jest absolutnie piorunujący.


„Meteorite” – akordowe techno, bo właśnie na dźwięcznych akordach oparty jest cały numer. Syntetycznie brzmiąca, szybka perkusja. No i mimo drastycznie surowej bazy przez całość przeplata się psychodeliczna melodia, która skutecznie odrealnia całość.

Na końcu znajdujemy remiks „Meteorite” w wykonaniu Romana Lindau’a. Jest tak skonstruowany, że porwie każdego. A propos, kto jeszcze nie wie, to powinien sprawdzić – Roman Lindau jest mistrzem w definiowaniu utworów na nowo.

Philippe Petit postawił w tym wydawnictwie na chwytliwe melodie i betonowe fundamenty – wszystko jest porządnie zbasowane i oparte na dudniących stopach. Bierzcie i tańczcie!Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Dziad
Dziad
7 lat temu

jak dla mnie remix Roman i Venus reszta bez szału 🙂

Polecamy

W obronie samego siebie – rozmowa z MONOH

Szwajcarski muzyk Roger Odermatt (aka MONOH) łączy na swojej debiutanckiej EP-ce brzmienie indyjskiego sitaru z elektroniką. Pytamy go o kulisy powstawania tego materiału, a także jak