Wpisz i kliknij enter

W Polsce też powstaje udany synth-funk

Lubicie How To Dress Well, Dam Funka, Toro Y Moi czy Prince’a? To posłuchajcie naszego rodzimego tria BRCTS.

BRCTS to retro-futurystyczny synth-funk. Elekronika i mocny beat zatopione w funkowych i przestrzennych gitarach. Na „Bearcats” słychać fascynacje muzyką Prince’a, artystami ze słynnej wytwórni Motown ale też sceną Chillwave czy współczesnym alternatywnym R&B.

BRCTS to trio, w którego skład wchodzą producent – Rafał Malicki (MaRina, Mosqitoo), wokalista – Marek Siemieraszko (Marco) i gitarzysta – Piotr Rubik (Bulbwires, The And). Pochodzą z trzech różnych światów muzycznych. Sterylne syntezatory, dopieszczona i trochę przybrudzona elektroniczna produkcja, soulowe wokale oraz alternatywne i bardzo kolorowe brzmienia gitary. Efektem końcowym miało być dziesięć mimo wszystko dość popowych – jak na fascynacje twórców – piosenek i taką płytą jest „Bearcats”.

Skład BRCTS tworzą ludzie, który mają na koncie kilkadziesiąt płyt oraz współpracę producencką lub koncertową z wieloma artystami takimi jak Mosqitoo, Hey, Dziun, Marina, Paulina Przybysz, Michał Urbaniak, David Jones, Aki Bergen, The And, Bulbwires, LemON, Boya Chile. Mimo rocznej pracy nad albumem do tej pory nie spotkali się razem w całym składzie. Materiał powstawał częściowo wirtualnie.

Płyta jest dostępna we wszystkich sklepach cyfrowych i streamingowych.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy