Wpisz i kliknij enter

Nadciąga debiutancki album Diamond Version

Projekt Diamond Version tworzą dwaj znakomici artyści z kręgu współczesnej elektroniki, czyli Alva Noto i Byetone. Płyta duetu będzie nosić tytuł „CI” i ukaże się 2 czerwca nakładem Mute Records.

Pierwszym singlem promującym płytę jest utwór „Were You There?” z gościnnym udziałem Neila Tennanta z Pet Shop Boys. Na debiucie Diamond Version znajdziemy elektroniczne rytmy, zdekonstruowane techno oraz zarówno, w tekstach jak i tytułach, slogany zapożyczone z reklamy czy marketingu: „Science For A Better Life”, „Access To Excellence” i „Raising The Bar”. Longplay „CI” (czyli Corporate Identity) został poprzedzony serią singli, które zostały wydane w formie 12 calowych winyli.

Na swój debiut Diamond Version zaprosili dość nieoczekiwanych wokalistów. Próbowaliśmy znaleźć nieprzewidywalnych wokalistów – takich, których nikt nie wziąłby pod uwagę. Chcieliśmy przełamać tę logikę myślenia. Obok Neila Tennanta z Pet Shops Boys, na albumie gościnnie występują poeta Leslie Winer oraz Kyoka, artystka nagrywająca dla wytwórni Raster-Noton.

Diamond Version zaprezentują swój audiowizualny projekt podczas serii koncertów w Europie, w tym 6 czerwca podczas Red Bull Music Academy Festival, który odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy