Wpisz i kliknij enter

3 pytania: ∑B❍L▲ ▲P∑

Prosto z trójmiejskiej dżungli na nasze pytania odpowiedział goryl o imieniu Ebo, który w sierpniu zaprezentuje się wespół z raperem Boolzem w Dolinie 3 Stawów.

Pierwszy człekokształtny producent muzyczny spoza gatunku homo-sapiens (tożsamość artysty jest nieznana, gdyż zawsze ukrywa się pod maską) już od dłuższego czasu produkuje opartą na samplingu i analogowych syntezatorach muzykę, która jest swoistym mariażem elektroniki z hip-hopem. Dotychczas wydał 3 EP-ki post-dubstepową „Jungle Omen”, glitch-hopową „Humanity” oraz beznośnikowo „Golden Gate”, a w tym roku nakładem wydawnictwa Astral Ritual 2 LP „Dance in Haze” oraz „Minaroku”.

Moth – „Palace” (prod. Ebola Ape)

Czego ostatnio słuchasz?
Julianna Barwick – „Nepenthe” (2013)
Mind Over Midi – „Polyphony” (2013)
Bohren & Der Club Of Gore – „Sunset Mission” (2000)

Julianna Barwick – „One Half”

Mind Over Midi – „Under the Weather”

Bohren & Der Club Of Gore – „Sunset Mission”

Nad czym obecnie pracujesz?
Właśnie wyprodukowałem i wydałem nową płytę dla rapera pochodzącego z Florydy, ukrywającego się pod pseudo Moth. Płyta nosi tytuł „Minaroku“. Jest to 10 bitów, w większości ambientowych, nieco trip hopowych na których Moth prezentuje swój awangardowy styl liryczny, który zachwyca mnie od dawna.
W tej chwili natomiast kończę EPkę mojego najnowszego projektu 12 DOWN. Materiał ten jest efektem kilku sesji nagraniowych w Kapsztadzie z takimi artystami jak Boolz, vGrrr i Slewdada.

Jaki koncert / set zrobił ostatnio na Tobie największe wrażenie?
Przyznam, że rzadko w ostatnim czasie mam okazję zobaczyć dobry koncert. Ostatnio duże wrażenie zrobił na mnie premierowy koncert DOOKOOM, nowego zespołu Isaaka Mutanta. Dobry koncert powinien pozostawić na długo silne wrażenia, im się to udało. Jeśli chodzi o dj sety, to ostatnio pewien set Stendka wyjątkowo mi zaimponował. Mimo, że występy tego producenta znam prawie na pamięć (ze względu na wspólne trasy koncertowe w zeszłym roku) to w takim wydaniu jeszcze go nie słyszałem. Maciek słuchał sporo techno kiedyś i z tych starych inspiracji przygotował świetnie skrojonego i doskonale zaprezentowanego dj-seta jako prezent dla naszego wspólnego kumpla. Duży szacun.

DOOKOOM – „Kak Stirvy”

Stendek – „Touch”

Najbliższe występy:
Mózg, Bydgoszcz – 01 sierpnia
OFF Festival, Katowice – 02/03 sierpnia

www.ebolaape.com
www.soundcloud.com/ebola-ape
www.ebolaape.blogspot.com
www.ebolaape.bandcamp.com
www.pl-pl.facebook.com/ebolaape
www.youtube.com/user/EBOLAape
www.astralritual.netJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy