Wpisz i kliknij enter

Cassegrain – Blood Distributed As Pure Colour

Ich spotkanie na warsztatach Red Bull Academy w Barcelonie zaowocowało prawdziwą erupcją talentu.

Zasłynęli w środowisku ze swoich powalających, hardware’owych live actów, z którymi zjechali już pół świata – od Niemiec aż po Tajwan. Wydawali w Prologue Music, M_Rec Ltd, Semantica, Modal Analysis…

Uznani i szanowani, w rodzinnym Berlinie – ich występy zawsze ściągają tłumy słuchaczy. Ostatnio sprawdzili się także w roli nieocenionych remikserów – polecam tutaj szczególnie Damaskin – „Kaona II” (Cassegrain remix). Ich najnowsze wydawnictwo zostało opublikowane nakładem Prologue Music, wytwórni należącej do Cio D’or.

„Blood Distributed As Pure Colour” – ubóstwiam takie numery! Rytm toczy się tu jak pociąg po torach, zewsząd buchają gęste jak para dźwięki, a wszystko zazębia się jak trybiki w najlepszym, szwajcarskim zegarku, z niemiecką, właściwą Cassegrain, precyzją i surowością. Ścieżka dźwiękowa do oszalałego tańca-połamańca.


„Yokai” to typowy numer z przeznaczeniem na parkiet. Nie da się siedzieć bezczynnie, gdy wybrzmiewa w głośnikach. Pędzi ciężkim galopem przez cieniste przestrzenie, wadząc o cyfrowe, przeciągłe dźwięki. Trzeszczące perkusjonalia dodają mu posępności.

„Outro – Hexagon Fifteen” – muzyczny totem. Foremny, bo złożony z przystających do siebie elementów. Plemienny, bo rozbujany przez djembe i rozdymany przez dźwięki afrykańskich tub. Jest jak odległe i egzotyczne miejsce, zamieszkałe przez naszych przodków, gdzie rytm jest błogosławieństwem, a krew siłą.

„Blood Distributed As Pure Colour” jest symbolicznym wstępem do albumu, zapowiedzianego na sierpień 2014 roku, na który czekamy z niecierpliwością. Jestem pełna podziwu dla postępu, jaki zrobili panowie z Cassegrain w tak krótkim czasie – ich brzmienie pęcznieje, nabiera smaku i rozciąga się w coraz szerszej palecie (wciąż raczej ciemnych) barw.

PRG036

http://cassegrain.tumblr.com/

https://www.facebook.com/cassegrainmusic

https://twitter.com/cassegrainmusic

https://soundcloud.com/cassegrainJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy