Wpisz i kliknij enter

Jacek Sienkiewicz i ATOM™ w MSN

„Za pół godziny gra Jacek Sienkiewicz, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej” – „To idziemy”.

IMG_1657

To było w niedziele. Spontaniczne wyjście do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w nowo otwartym po przystosowaniu dla artystów pawilonie Emilia. Był z nami też Jakub Gąska i to dzięki niemu mamy zdjęcia. To było widać i słychać podczas koncertu z cyklu „Co słychać?”

Warszawski książę techno – Jacek Sienkiewicz, zaprosił na DJ set ATOM™, czyli Uwe Schmidta, niemieckiego elektronika, który przeniósł się do Chile. Schmidt, rasowy eksperymentator i awangardowy muzyk tworzy od ponad 10 lat muzykę pod wieloma aliasami (CMYK, Atom Heart, Urban Primitivism). Jednak Atom jest jego najbardziej rozpoznawalnym alter ego. Obaj panowie spotkali się już przy projekcie Wagnerowskim – pisaliśmy o nim tutaj.

IMG_1684

Tym razem spotkanie muzyków też ma pewne podłoże – Jacek, jak się dowiedzieliśmy podczas koncertu, przygotowuje materiał dla wytwórni Schmidta – No.

IMG_1676

Koncert, w ciemnym audytorium muzeum, które poniosły ambientowe i abstrakcyjne dźwięki, dzielił się na trzy części – pierwszą zapełnił Uwe ambientowym setem „Alpha TXT”, drugą Jacek Sienkiewicz, a trzecia to był ich wspólny występ. Schmidt, ale i Sienkiewicz zagrali mocno awangardowe dźwięki, post-techno i przede wszystkim post-ambientu – pokiereszowane mutacjami dźwięki, rozedrgane tło, połamany do granic możliwości rytm, przestery – tak na ponad 2 godziny zapełniło się muzeum. Kto czuje niedosyt muzyki ambientowej, przemieszanej z dronami, ciężkimi, metalicznymi elementami, czy czystego w swojej formie eksperymentu, powinien wziąć pod uwagę wszystkie te nazwy – No. i Atom™. Tak samo fani Sienkiewicza – bo pewnie w materiale dla Schmidta pokaże inną twarz, niż ta, z której wszyscy go kojarzą. To nie będzie takie, które znamy „sienkiewiczowskie” techno.

IMG_1667Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy