Wpisz i kliknij enter

10 pytań do…Lee Ranaldo i Bang on a Can All-Stars

To już trzecia odsłona zabawy w przepytywanie artystów Sacrum Profanum.

Tym razem będziecie mieli niepowtarzalną okazję zadać swoje pytanie Lee Ranaldo i zespołowi Bang on a Can All-Stars. Spośród pytań organizatorzy wybiorą 10 najciekawszych, które następnie zaprezentowane zostaną artystom. Odpowiedzi ukażą się w wywiadzie opublikowanym na stronie internetowej festiwalu. Propozycje pytań wpisujcie w formie komentarza na profilu facebookowym profilu Sacrum Profanum:
https://www.facebook.com/SacrumProfanum/photos/a.10150232780245068.472428.10150125093075068/10154545739090068/?type=1

Lee Ranaldo to urodzony w 1956 roku amerykański gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent i piosenkarz. Za rok debiutu Lee uznaje się 1980. Od tej pory przez rok był członkiem kilku zespołów muzycznych, a następnie, razem z Kim Gordon oraz Thurstonem Moorem, w 1981 roku współzałożył zespół muzyczny Sonic Youth. W 2004 roku został uhonorowany przez czasopismo Rolling Stone 33. pozycją na liście Najlepszych Gitarzystów Wszechczasów. Z kolei w 2012 roku magazyn branżowy Spin umieścił Ranaldo wraz z Thurstonem Moorem równolegle na 1. miejscu prowadzonego przez siebie rankingu 100 Najlepszych Gitarzystów Wszechczasów.


Lee Ranaldo – „Off The Wall”

Założony w 1992 roku podczas Bang on a Can Festival w Nowym Jorku zespół Bang on a Can All-Stars jest znany na całym świecie z ultradynamicznych koncertów oraz nagrań nowatorskiego repertuaru muzycznego. Swobodnie przekraczająca granice między klasyką, jazzem, rockiem, world music, a także muzyką eksperymentalną „elektrycznie wzmocniona” grupa złożona z sześciu muzyków konsekwentnie kształtuje swoją odrębną muzyczną tożsamość i poszerza możliwości muzyki o nowe, niezbadane terytoria. Jej występy w Stanach Zjednoczonych i poza ich granicami postawiły pod znakiem zapytania definicję tego czym jest dzisiaj koncert na żywo. Członkowie All-Stars ściśle współpracowali z gronem najważniejszych i najbardziej wpływowych muzyków naszych czasów takich jak m.in. Steve Reich, Ornette Coleman, mistrz gry na tradycyjnym birmańskim instrumencie perkusyjnym pat waing Kyaw Kyaw Naing, Tan Dun czy DJ Spooky.

Tematyka pytań jest dowolna, liczy się twórczy pomysł i szczypta fantazji. Organizatorzy czekają na Wasze komentarze!

tutaj wybrane 10 pytań do duetu Skalpel

www.sacrumprofanum.com
www.facebook.com/SacrumProfanumJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy