Wpisz i kliknij enter

Nick Cave na wielkim ekranie

Nick Cave i jego zespół The Bad Seeds prezentują nowy utwór, który pojawi się na ścieżce dźwiękowej do filmu pt. „20.000 Days On Earth”. Sprawdźcie szczegóły!

Nick Cave & The Bad Seeds zaprezentowali wcześniej niepublikowane nagranie „Give Us A Kiss” oraz koncertową wersję kompozycji „Jubilee Street” (tutaj można posłuchać) nagraną w Operze w Sydney. Piosenki pochodzą z filmu „20.000 Days On Earth” i są już dostępne w formacie cyfrowym, a limitowana winylowa edycja ukaże się 10 listopada. Film „20.000 Days On Earth” to obraz, który płynnie miesza występ i opowiadaną historię. Nie jest to dokument muzyczny, ani koncert, tylko wgląd w proces twórczy: widzimy jak piosenki rozwijają się od pierwszych pomysłów, które tworzy Cave w swoim biurze, aż do świetnego wykonania ich z The Bad Seeds na scenie.

Nick Cave & The Bad Seeds – „Give Us A Kiss”

Reżyserzy filmu, Iain Forsyth i Jane Pollard, podkreślają wpływ zespołu i jego muzyki na nich samych oraz na ich debiutancki film: nagranie „Jubilee Street” samo utorowało sobie drogę, żeby znaleźć się w naszym filmie. Planowaliśmy zakończyć utworem „Push The Sky Away” i jego trafnymi określeniami mówiącymi o rock’n’rollu, który przenika duszę. Ale po tym jak zespół wykonał „Jubilee Street” nie było innego wyjścia. Po czterech utworach Nick zaczął się zmieniać na naszych oczach. Od tego czasu nasze życie bardzo się zmieniło.

21 sierpnia obraz miał swoją premierę w Australii i Nowej Zelandii. Teraz czas na Amerykę Północną i Wielką Brytanię (19 września), a w listopadzie film będzie wyświetlany w pozostałych państwach europejskich. Choć trafiłem na taką informację, że polska premiera „20.000 Days On Earth” przewidziana jest na dzień 31 października.

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy