Wpisz i kliknij enter

Nowy singiel od Faivera

Właśnie ukazał się nowy singiel Michała Smogorzewskiego ukrywającego się pod pseudonimem Faiver.

W lipcu pisałem o pierwszym nagraniu „Ortotris” Faivera. Teraz warszawski producent powraca ze swoim trzecim numerem pt. „Opus Magnet”. Kompozycja powstała we współpracy z DJ’emTabakkake. Jego scratch, breaki i cuty dodały utworowi klimatu rapu z lat 90. – okresu, z którego artysta chętnie czerpie inspiracje. Utwór zapowiada długogrającą płytę, która ukaże się pod tym samym tytułem co najnowszy singiel.

Faiver nie rezygnuje z żywego brzmienia. Wszystkie instrumenty nagrane zostały w studiu Piotra Lewandowskiego (I Hope You Die). Surowy utwór urozmaica tło tworzone z eksperymentalnych dźwięków, do emisji których użyto wyłącznie analogowego sprzętu. W przeciwieństwie do wcześniej udostępnionych piosenek, „Opus Magnet” wyróżnia się skrajnym minimalizmem i przestrzenią. Autentyczności piosence dodaje ulubiona przez Faivera technika samplowania perkusji wprost z winylowych płyt.

Nie ma co ukrywać, Ill Communication i Check Your Head wywarły ogromny wpływ na twórczość muzyka. W tekście piosenki słychać nawiązania do punk rocka (wymieniony wprost zespół Black Flag) jak i do bluesa. Wypadkową tych dwóch jest brzmienie garażowe, które Faiver chce uzyskać wykorzystując techniki zbliżone do rapu. Warto zauważyć, że muzyk nie przyznaje się do tworzenia żadnego konkretnego gatunku. Wypada tylko dodać, że czekam na cały longplay!

 

Oficjalna strona artysty »
Profil na Facebooku »
Słuchaj na Soundcloud »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy