Wpisz i kliknij enter

B/B/S/ – NK012

Niepozorna nazwa projektu, raczej mało medialna, a w dodatku na pierwszy rzut oka niewiele mówiąca z kim lub jaką muzyką mamy do czynienia.

Trio B/B/S – Aidan Baker (Nadja), Andrea Belfi i Erik Skodvin (Svarte Greiner/Deaf Center), zagrało w 2013 roku na festiwalu Unsound. Pamiętacie ten koncert? Niestety nie widziałem ich występu w Krakowie, ale za to dobrze zapamiętałem set Erika Skodvina z Białegostoku, jaki wykonał podczas ubiegłorocznej odsłony Ambient Parku. W 2013 roku artyści wydali też swój debiutancki krążek pt. „Brick Mask” (Miasmah), a na początku 2014 roku opublikowali longplay „Coltre/Manto” (Midira). Długo nie musieliśmy czekać na ich kolejną pozycję w dyskografii, tym razem artyści wypuścili kasetę „NK012” nakładem meksykańskiej oficyny Umor-Rex.

Jak wiadomo różnie bywa z tego typu kolaboracjami, gdzie ścierają takie talenty, różne wrażliwości i czasem odmienne poglądy na temat sztuki. Twórczość B/B/S jest wyjątkowa i niejako potwierdza, że warto nawiązywać współpracę z innymi muzykami. Na taśmie „NK012” znajdziemy pięć nagrań, które należy pochwalić za sporą dojrzałość pod względem formy i wykonania. W pewnych fragmentach („NK012A03”, „NK012B01”) ma się wrażenie, że ten zespół to starzy wyjadacze grający ze sobą od wielu lat. W ich kompozycjach nie ma miejsca na popisy, niekończące się jamowanie czy indywidualne solówki.

Panowie tworzą jeden organizm i wdychają tą samą muzykę, co powoduje, że wypływa z nich bardzo swobodne granie, przestrzeń, minimalizm, dynamizm oraz drony zanurzone w elektroniczno-gitarowych improwizacjach Bakera i Skodvina, a te z kolei idealnie łączą się ze świetnymi partiami perkusji Belfiego. Grupa B/B/S to takie spokojniejsze i niezwykle utalentowane dziecko Sunn O))) i Earth.

23.01.2015 | Umor-Rex

 

Strona Umor-Rex »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy