Wpisz i kliknij enter

Gathaspar – Only Truth Is Interesting EP

Świetny tytuł – idealny do nowego oblicza muzyki polskiego producenta.

Tym razem trzy premierowe nagrania (i jeden remiks) mieszkającego obecnie w Monachium rodzimego twórcy ukazują się nakładem rumuńskiej wytwórni Nilla, która jest pododdziałem stacjonującej w Budapeszcie tłoczni All Inn Music. Siódme wydawnictwo w jej zawierającym wyłącznie winylowe dwunastocalówki katalogu to właśnie „Only Truth Is Interesting”.

Krążek otwiera tytułowe nagranie. To zredukowany house o minimalowym tonie, w aranżacji którego poetycki rap spotyka się z glitchowym efektami na ciepłym i organicznym tle. „My Parents Think It’s Proper” utrzymany jest w podobnej rytmice – ale o nieco cięższym tonie. Tym razem w roli głównej występuje rozmarzony monolog tajemniczej dziewczyny – opleciony pulsującym basem i fortepianowymi akordami.

Remiks „Only Truth Is Interesting” w wykonaniu włoskiego duetu Howl Ensemble wpisuje muzykę Gathaspara w kontekst surowego deep house’u o detroitowym brzmieniu. I wypada to zaskakująco ciekawie – dodając jej korzennego smaczku. Zestaw kończy „Für Nata” – wraz z którym polski producent wraca do minimalu, nasycając go jednak wyjątkowo mocno samplami jazzowych dęciaków i kontrabasu.

Tak organicznej muzyki o amerykańskim tonie w wykonaniu Gathaspara jeszcze nie słyszeliśmy. Tym razem nie ma tu żadnych dubowych ani etnicznych inklinacji. Polski producent zwraca się odważnie ku „czarnym” korzeniom – i trzeba przyznać, że potrafi zaczerpnąć z nich ciekawe inspiracje. Efektem tego „Only Truth Is Interesting” – najmocniej osadzona w detroitowym i chicagowskim kontekście płyta w jego dyskografii.

Nilla 2015

www.allinnrecords.com

www.facebook.com/allinnrecords

www.gathaspar.com

www.facebook.com/pages/Gathaspar/147558021958661Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy