Wpisz i kliknij enter

Staffan Linzatti – Dividing in Two EP

Holenderski label Balans, należący do Darko Essera, ponownie wita na swoim pokładzie Staffana Linzattiego.

Urodzony w Szwecji, Linzatti, idealnie wpasowuje się w idee wytwórni Balans, której domeną jest proste, klasyczne techno, bez zbędnych ucieczek w eksperymentalne wariacje. EPka „Dividing in Two” to, jak sama nazwa wskazuje, dwa wymarzone, parkietowe katalizatory.

Pulsujące, elektroniczne sample rozdymają pierwszy numer, pt. „Dizziness”. Mocno napowietrzony, dźwięczny sygnał, tnie numer na idealnie równe części. Przez numer przetacza się bas, który naznacza całość potężną siłą. Skoczności dodają perkusjonalia i clapy.

„Clarity”, rozpiera się w gąszczu kicków i hihatów. Zdominowany przez cierpką warstwę perkusyjną, brzmi przede wszystkim bardzo tresorowo. Stopa, o lżejszym natężeniu, z wielkim impetem łamie kolejne takty. Przez utwór przewija się cyfrowa, ale głęboka melodia. Pod koniec, mamy do czynienia z bardzo jaskrawym przejściem, po którym następuje sekwencja naprzemiennie ze sobą splecionych stóp i talerzy – niesamowicie finezyjny finał.

Linzatti, to artysta, którego dokonania należy uważnie śledzić, bo w ciągu paru lat świetnie zaprawił się w producenckich bojach. Miejmy też nadzieję, że po raz trzeci zetknie się z Balans, bo profil wytwórni, jak słychać, naprawdę świetnie mu leży.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy