Wpisz i kliknij enter

SIDE ONE TEN

Niezwykły album na 10-lecie kultowego sklepu z winylami.

W podwórku przy Chmielnej 21 w Warszawie znajdują się magiczne drzwi. Po ich przekroczeniu można przenieść się w dowolne miejsce na świecie. Wszystko za sprawą niesamowitych nagrań, które znajdują się w środku.

Od dekady sklep Side One jest źródłem płyt, które grają polscy najpopularniejsi didżeje, a także miejscem spotkań animatorów sceny muzycznej – artystów, promotorów i po prostu słuchaczy. Można tam kupić bilety na niszowy koncert i rzadkie nagrania z Afryki. Jest to ostatni w naszym kraju sklep płytowy z prawdziwego zdarzenia.


SIDE ONE TEN – Ten Years Of Side One Record Store Warsaw

Muzyka
Z okazji dziesięciolecia istnienia sklepu powstała unikalna płyta. Kompilacja 12 premierowych utworów najważniejszych rodzimych twórców muzyki elektronicznej ostatniej dekady. Będzie to pierwsze w Polsce wydawnictwo współtworzone przez sklep płytowy i poświęcone sklepowi tematycznie.

Album obfituje w wiele muzycznych zaskoczeń przygotowanych specjalnie na tę okazję. Jednym z nich jest singiel – wykonany przez łódzkiego producenta SLG oficjalny remix utworu “Alu” Michał Urbaniak Group, pochodzący z legendarnego albumu “Inactin” z 1974 roku, samplowanego dwukrotnie przez A Tribe Called Quest. Jazzowe pętle, przywołujące skojarzenia z hip-hopem z lat 90. w 2015 roku wybrzmiały w house’owym wydaniu. Michał Urbaniak jest fanem polskiej elektroniki od lat i dlatego zdecydował wsprzeć nasz projekt oferując legalnie jeden ze swoich utworów do przerobienia wg współczesnych trendów.

Na projekt SIDE ONE TEN swoje utwory przekazali:
Jacek Sienkiewicz & Mo (https://www.facebook.com/jacek.sienkiewicz)
SLG (https://www.facebook.com/slgmusic)
Ptaki (https://www.facebook.com/RadioPtaki)
Kuba Sojka (https://www.facebook.com/kubasojkalive)
Kixnare (https://www.facebook.com/kixnare)
Eltron John (https://www.facebook.com/eltronjohn)
Chino (https://www.facebook.com/101CHINO)
Galus (https://www.facebook.com/GalusFutura)
Naphta (https://www.facebook.com/naphtaburger)
Matat Professionals (https://www.facebook.com/marfaslideshow)
Umba (https://www.facebook.com/umbabass)
K Magic (https://www.facebook.com/getthebalanceright)

Posłuchaj fragmentów wszystkich utworów:
https://soundcloud.com/s1warsaw/sets/side-one-ten

Album
Album wydany będzie w ekskluzywnej formie i prawie w całości wykonany ręcznie. Zaprojektowaliśmy tzw. 3LP box set czyli komplet trzech płyt winylowych w okładkach z ozdobnego barwionego kartonu z grafiką naniesioną metodą sitodruku w eleganckim pudełku z introligatorskim wykończeniem.

Oprawą wizualną projektu zajął się autor wielu uznanych okładek i plakatów muzycznych – Bartosz Szymkiewicz (www.szymkiewi.cz)

Wisienką na torcie będzie drukowana publikacja stanowiąca część zestawu, w której znajdą się wywiady i anegdoty osób związanych ze sklepem i płytą spisane przez dziennikarzy muzycznych Filipa Kalinowskiego i Pawła Klimczaka.

Dla odbiorców muzyki cyfrowej przewidziana jest wersja w formacie mp3 a dla didżejów także WAV.

Informacje
Zbiórka rozpoczyna się 13 marca w dniu urodzin sklepu Side One i zostanie uroczyście zakończona 18 kwietnia 2015 na obchodach święta sklepów płytowych Record Store Day 2015 po Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Pomysłodawcy:
S1 Warsaw (www.s1warsaw.com)
SideOne (www.sideone.pl)Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy