Wpisz i kliknij enter

Instytut Pejzażu Dźwiękowego

Nowa inicjatywa dla wielbicieli sound artu.

Dźwięk – medium czytelne, dostępne a jednocześnie zmarginalizowane w kontekście kultury wizualnej. Często główne zadanie dźwięku łączone jest z rozrywką lub muzyką. Tymczasem dźwięk jako zjawisko ma więcej walorów – informacyjnych, poznawczych czy też społecznych, a przede wszystkim jest współczesnym językiem sztuki.

Instytut Pejzażu Dźwiękowego to inicjatywa ludzi zainteresowanych field recordingiem, sound artem czy szeroko pojętą tematyką przestrzeni dźwięku. Od pewnego czasu temat ten pojawia się w dyskusjach, artykułach, na festiwalach, w edukacji czy galeriach sztuki. Oswajamy się z myślą, że dźwięk może stać się medium dla artystycznej wypowiedzi – wcale nie muzycznej. Ten proces trwa, jednak ciągle brak miejsca, w którym można czytać, myśleć, pogłębiać wiedzę z tego zakresu.

– Naszym celem jest zbudowanie portalu poświęconego dźwiękowi, stworzenie miejsca wymiany myśli, przestrzeni dla informacji, edukacji i słuchania. Zapraszamy do lektury tekstów, wywiadów oraz do słuchania prac dźwękowych. Oprócz strony internetowej przygotowujemy także wydarzenia i realizacje artystyczne, publikacje, warsztaty oraz wykłady – zachęca Marcin Barski, inicjator projektu.

www.ipd.edu.pl

www.facebook.com/InstytutPejzazuDzwiekowegoJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Pop Ambient 21 Years Mix

Z okazji Nowego Roku wytwórnia Kompakt opublikowała wyjątkowy miks. Można go posłuchać na naszej stronie.