Wpisz i kliknij enter

Drugi Warszawski Salon Ambientu

Technosoul i Up To Date Festival zapraszają 10 maja na Drugi Warszawski Salon Ambientu.

Nie dajemy zgody muzyce radiowej na sączenie się w tle – to jest bowiem zadanie ambientu. 10 maja już drugi raz, zupełnie na przekór, wysuwamy ambient na pierwszy plan. W czasie pierwszej odsłony naszych spotkań w MÓZGU Powszechnym wystąpił GAAP KVLT, Błażej Malinowski oraz Dtekk. Tym razem doświadczenie przenosimy do sali teatralnej nadając mu zupełnie inną skalę. Zadbamy o komfort odbioru i aspekty wizualne wydarzenia – piszą organizatorzy.

10 maja zagrają przedstawiciele Technosoul: Michał Wolski ze specjalnym, ambientowym live actem, Essence i Dtekk w DJ setach oraz gościnnie Sundrugs (live set) wydający w BLWBCK. Za autorskie wizualizacje na żywo odpowiedzialny będzie Osmo Nadir.

Limitowana liczba biletów w cenie 20 zł do zdobycia na stronach:

Biletomat

Going

 

Sundrugs to solowy projekt warszawskiego producenta – Patryka Kawalarza. Tworzący od ponad dekady artysta zadebiutował w 2013 roku wydanym w BLWBCK dark ambientowym albumem „Hidden Scenes”, który spotkał się z pozytywną krytyką na całym świecie. Pod koniec zeszłego roku ukazał się jego drugi krążek zatytułowany „Low” (nasza recenzja), na którym stara się podnieść poprzeczkę debiutu, eksperymentując z elektroniką i noise’m. W ramach Drugiego Warszawskiego Salonu Ambientowego Patryk zaprezentuje swoje ulubione pejzaże muzyczne.

Michał Wolski to muzyk, dziennikarz, radiowiec. W swojej twórczości poszukuje równowagi między cielesnym i kontemplacyjnym aspektem muzyki. Wzbudzane przez niego brzmienia można określić jako coś między techno, deep-techno a dub-techno, z głębokim wpływem, choć nie zawsze wprost, szeroko rozumianego ambientu. Występował obok takich artystów, jak Jacek Sienkiewicz, Rrose, Sleeparchive, Alden Tyrell, Kobosil, The Black Dog, Fluxion, Claudio PRC, Delta Funktionen, Gosub, Silent Servant, Regis, Edit Select i wielu innych. Prezentował swoją muzykę na takich festiwalach, jak ChoP Festival (Chiny), NoiZe Festival (Holandia), Audioriver, kilkakrotnie w czasie Warsaw Electronic Festival i wielu innych. Twórca wydawnictwa Minicromusic Rec. skupiającego się na muzyce techno, deep-techno, dub-techno itp. Od wielu lat związany z Fundacją Szutka i Technologia. Połowa duetu Mech – wraz z Fischerle – zajmującego się przekształceniami elementów dub-techno. Współzałożyciel projektu Fűnfte Strasse – wraz z Błażejem Malinowskim – cyklu audycji radiowych i wydarzeń poświęconych muzyce elektronicznej, w szczególności zaś techno, deep-techno i dub-techno. Związany z wydawnictwami Blank Slate, Technosoul oraz Recognition.

Essence to DJ, promotor i kolekcjoner płyt winylowych, pochodzi z Gdyni, a obecnie – po rocznym pobycie w Azji – mieszka w Warszawie. Pierwsze płyty kupił gdzieś koło 1998 roku, od lat zajmuje się propagowaniem muzyki elektronicznej w polskich klubach – jako promotor działa aktywnie od 2004 roku.Przez wiele lat związany z sopockim klubem Sfinks, gdzie m.in. odpowiadał za cykl „Minimal Nation”, zajmował się organizacją imprez w wielu 3miejskich i stołecznych klubach. Grywał w całej Polsce, a także w Niemczech i na Białorusi. Jako DJ gra przede wszystkim techno i Detroit, ale posiada także pokaźną kolekcję house’u, electro, future garage’u czy ambientu. Współodpowiedzialny za projekty Głębokie Pasmo i Technosoul, od niedawna także „ojciec prowadzący” wytwórni Technosoul. Miłośnik każdej dobrej muzyki – od klasyki, jazzu,industrialu, noise’u, postrocka, techno, IDM, house, hip-hopu, jazzu aż po garage.

Dtekk to człowiek instytucja na polskiej scenie muzyki elektronicznej: DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Grać zaczął w 2000 roku, a od 2001 roku jest rezydentem białostockiego klubu Metro. Jego sety, wyłącznie winylowe, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – jest fanem electro, disco, italo i ambientu. Dtekk współtworzy kolektyw Technosoul od początku jego istnienia i jest jednym z autorów jego sukcesu: szeregu imprez, na których zagrało wielu wybitnych artystów z całego świata oraz niedawnego poszerzenia działalności kolektywu o wytwórnię. Technosoul 01 w wersji winylowej ukazała się w lipcu 2014 roku z produkcjami Piotra Klejmenta zremiksowanego przez Perca i Sleeparchive’a, zaś Technosoul 02 Michała Wolskiego w remiksach Orphx i Fluxiona pojawiła się na wiosnę 2015 roku.

Najważniejszym osiągnięciem w działalności Dtekka wydaje się być Up To Date Festival, którego jest pomysłodawcą, organizatorem i strategiem, jak również autorem programu artystycznego dla dwóch scen festiwalowych: Stanu Skupienia i Technosoul. Jakby tego było mało, to Dtekk stoi za wieloletnimi imprezami cyklicznymi takimi jak Ambient Park, Secret Location, Salon Ambientu i Kitsch’n’Electricity, które, zgodnie z najważniejszym dla niego założeniem, odbywają się w Białymstoku i rozwijają tamtejszą scenę. Bardzo ważnym aspektem w działaniu Dtekka jest aktywizm społeczny na rzecz muzyki i szeroko pojętej kultury – udziela się on w stowarzyszeniu Pogotowie Kulturalno-Społeczne i zarządza Transgranicznym Centrum Kultury Węglowa.

 Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy