Wpisz i kliknij enter

Sathönay

Jest nowa EP-ka od Sathönay’ego!

Sathönay to solowy projekt Nico Poissona pochodzącego z Lyonu. Należy go kojarzyć również z zespołem NED. Pod koniec lat 90. założył oficynę S.K Records. Dopiero kilka lat temu Poisson zaczął wydawać swoje płyty pod pseudonimem Sathönay. Jego twórczość w dużej mierze opiera się na orientalnych brzmieniach. Francuz gra na elektrycznym Sazie, czyli na tureckim instrumencie przypominającym lutnię, a także wykorzystuje automaty perkusyjne. Oba te elementy znakomicie łączą się z wielowarstwowymi partiami wokalnymi.

Wprawdzie EP-ka „Gaziosmanpasa” (Atypeek Music / S.K. Records) pojawiła się w 2012 roku, ale teraz dostajemy rozszerzony materiał o jedno nagranie, pt. „Aventure 3”. Poisson nie zamyka się na współpracę z innymi artystami i stara się rozbudować swoje przedsięwzięcie, więc warto czekać na nową muzykę Sathönay’ego rozpisaną na większy skład. Na „Gaziosmanpasa” z jednej strony Poisson podąża w stronę neofolku/folku z okolic Current 93, Vica Chesnutta i Jozefa van Wissema, a z drugiej – orientalny sznyt (turecki) w zestawieniu z elektroniką (blisko niekiedy do kosmische musik/krautrocka) i psychodelią układają się w wysublimowaną całość.

 

Oficjalna strona artysty »
Profil na Facebooku »
Słuchaj na Soundcloud »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

3 pytania – Suwal

Kolejnym artystą, który odpowie na nasze 3 pytania jest Suwal, którego EP „Sygnał” ukazał się niedawno nakładem Flirtini/Asfalt Records.