Wpisz i kliknij enter

So Slow

Warszawsko-bydgoska grupa So Slow powraca z drugim krążkiem!

So Slow to kwintet, w skład którego wchodzą: Łukasz Jędrzejczak (elektronika, syntezatory, głos) znany też z duetu T’ien Lai, Daniel Kryj (gitara), Adam Sanocki (gitara), Łukasz Szymański (bas) i Arek Lech (perkusja). Na debiutanckim albumie, pt. „Dharavi” (Instant Classic, 2014) muzycy podejmowali temat konfrontacji człowieka z płynną i nieprzewidywalną rzeczywistością w czasach przełomów – technologicznych, gospodarczych, społecznych i politycznych. Podobnie sytuacja przedstawia się na tegorocznym wydawnictwie „Nomads” (Instant Classic, luty 2016), gdzie twórcy odwołują się do książki „Globalizacja” Zygmunta Baumana.

Warstwie dźwiękowej z kolei zaszły pewne zmiany, czyli pojawiło się więcej agresji, chłodu i brudu. Nowe kompozycje So Slow oscylują blisko post-punka i post-hardcore’a, ale tylko w niewielkiej dawce, gdyż oba te gatunki poddane zostały dekonstrukcji. Chyba najlepiej można dostrzec to w dwóch kapitalnych numerach „Poza wszystkimi kręgami, w pewnej odległości” i „Księga Rogera”, bowiem właśnie w tych fragmentach w nieoczekiwanych momentach wkracza elektronika, drapieżne wokale podsycają napięcie, a rozmontowane rockowe patenty przeszły w trans podszyty konkretną motoryką. W tym pierwszym utworze brzmienie basu Szymańskiego skojarzyło mi się z tym, co można było usłyszeć w latach 70., choćby w partiach Johna Wettona na płycie „Red” zespołu King Crimson.

Na koniec instrumentalny „Depeceur”, pozostawiający słuchacza w poczuciu niedosytu. A jak dowiadujemy się z notki prasowej, to longplay „Nomads” jest ostatnim albumem nagranym w dotychczasowym składzie.

 

Strona Facebook So Slow »
Strona Instant Classic »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy