Wpisz i kliknij enter

SHXCXCHCXSH – SsSsSsSsSsSsSsSsSsSsSsSsSsSsSs

Monochromatyczność po raz trzeci.

Szwedzkich artystów nie trzeba przedstawiać fanom Nowej Muzyki. Dwie wspaniałe produkcje, których wydaniem zajęła się tłocznia Avian, w sposób dobitny pokazały talent i nieszablonowe podejście tych dwóch artystów. Już 6 czerwca będziemy mogli ponownie zanurzyć się w monochromatycznej rzece, mającej swoje źródło w sercu Szwecji.

Sięgając w swoim czasie po „STRGTHS” (recenzja Pawła Gzyla tutaj) wiedziałem, że alias techno z mroźnym i stalowym industrialem to godne zjawisko. Wydany w 2014 roku „Linear S Decoded” (recenzja Pawła Gzyla tutaj) świadczył o nakierowaniu industrialnych brzmień w stronę abstrakcyjnych form a samą muzykę poddano trendom nowoczesnego techno z inspiracją UK hard core włącznie. W obu przypadkach efekt był wyśmienity.

Nadchodzące dzieło będzie rozwinięciem prac nad metalowym brzmieniem perkusji oraz niematerialną strukturą chórów. Twórcy wysyłają sygnały, że będzie to rozedrgana płyta z poszatkowanymi emocjami, gdzie takie stany jak: niepokój egzystencji, paranoja, poczucie straty i izolacji oraz jakże istotny w ludzkim życiu katharsis na pewno znajdzie swoje miejsce na tym materiale. 

Obłąkańczy bieg w ciemnościach i euforyczna bierność w oślepiającym słońcu – tak właśnie nazywam muzykę tego duetu.

Na zachętę:

Avian | 06-06-2016 | 2×12” // Cassette // Digital Download

a-v-n.com

https://web.facebook.com/AvianUK

https://web.facebook.com/shxcxchcxsh/?fref=ts

 Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy