Wpisz i kliknij enter

Yotam Avni – Monad XXII

Tańce czy eksperymenty?

To bez wątpienia najmłodszy producent, jakiego Lucy pozyskał do swojej wytwórni. Ale choć rozpoczął działalność już w wieku 19 lat, ma całkiem spory dorobek. W zeszłym roku zabłysł nagraniem „This Is How” dla wytwórni Ovum, prowadzonej przez Josha Winka. Kilka miesięcy później zaserwował kolejnego killera – „Pentimento”. Housowe brzmienia obu utworów nie wskazywałyby, że izraelski twórca trafi do Stroboscopic Artefacts – a jednak.

Yotam Avni tworzy bowiem bardzo różną muzykę. O ile do tańca grywa podczas cyklu „Avadon”, który wyrósł na najważniejszą serię imprez z house’m i techno w Tel Awiwie, tak bardziej eksperymentalne dźwięki rezerwuje dla realizacji na potrzeby współczesnego baletu. Cztery nagrania z debiutanckiego zestawu artysty dla niemieckiej wytwórni wydają się łączyć oba te nurty, występujące do tej pory osobno w jego twórczości.

„Tinofet” otwiera „Monad XXII” z impetem godnym klasycznego rave’u – to energetyczne techno o rwanych akordach klawiszy, przypominające wczesne dokonania Jeffa Millsa. „Rusha” ma już bardziej rozbudowany charakter. To też techno – ale osadzone na pogłębionym i zbasowanym pulsie, wnoszącym industrialne efekty. „Marva Version” pozornie wydaje się wracać do klubowej galopady – do czasu kiedy nie rozlegnie się awangardowy śpiew nadająca całości niezwykłe brzmienie. Ta wokalna ekwilibrystyka stanowi centrum zamykającej płytę kompozycji „Marva” – a uzupełniają ją tylko tajemnicze dźwięki gongów.

„Monad XXII” to wyjątkowe wydawnictwo w całej serii. Z jednej strony chyba najbardziej taneczne w konwencjonalnym tego słowa znaczeniu (przynajmniej w przypadku „Tinofet”), ale z drugiej śmiało przerzucające most między techno a muzyką współczesną, improwizowaną, uduchowioną. Efekt jest bardzo ciekawy (przynajmniej w przypadku „Marva Version”) – dlatego warto poznać tę kolekcję i czekać na dalsze efekty kooperacji Yotema Avni i Lucy’ego.

Stroboscopic Artefacts 2016

www.stroboscopicartefacts.com

www.facebook.com/StroboscopicArtefacts

www.facebook.com/Yotam-Avni-76614841869Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy