Wpisz i kliknij enter

Orchestra Of Spheres

Trzeci album Nowozelandczyków wydała Fire Records!

Może zacznę od mniej miłego faktu, który niestety wpisuje się w historię związaną z naszym krajem. W listopadzie 2013 roku grupa Orchestra Of Spheres zagrała u nas w ramach XXII Festiwalu Ars Cameralis, a także w Krakowie. I jeśli dobrze odczytuję, to właśnie w stolicy Małopolski okradziono samochód muzyków, zabierając z niego ręcznie wykonane instrumenty, marimbę i elektryczny gamelan. Domyślam się, że artyści nie prędko odwiedzą Polskę lub wcale. Więc pozostaje mi słuchać ich muzyki z płyt i to w domu.

Dodam, że zespół powstał w 2009 roku w Wellington, a rok później opublikowali swój debiutancki longplay „Nonagonic Now” (posłuchaj). Drugi ich krążek „Vibration Animal Sex Brain Music” (2013) ukazał się już nakładem brytyjskiej Fire Records. W składzie Orchestra Of Spheres znalazło się pięciu muzyków: Baba Rossa (gitara, wokal, marimba), Mos Iocos (syntezator, wokal, gamelan), EtonalE (bas, wokal), Jemi Hemi Mandala (perkusja) i Tooth (perkusja).

Ten najnowszy nosi tytuł „Brothers and Sisters of the Black Lagoon” (13.05.2016 | Fire Records) i zarejestrowano go we włoskim Outside Inside Studio. Ponoć to była pierwsza sesja Nowozelandczyków odbywająca się w profesjonalnych warunkach. W efekcie do ich nagrań przedostało się ciepło analogowej taśmy. Sama zaś twórczość Orchestra Of Spheres to oszałamiająca mikstura wielu gatunków, począwszy od afrobeatu, pustynnego bluesa (wyczuwalnego w partiach gitar), rocka i transowej psychodelii, a kończąc na eksperymentalnej elektronice z dodatkiem etno (np. w „Let Us Not Forget”), syntezatorach czy elementach hip-hopu. „Brothers and Sisters of the Black Lagoon” to równa, przemyślana oraz świetnie zagrana i nagrana płyta!

 

Strona Orchestra Of Spheres »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »
Strona Fire Records »
Profil na Facebooku »
Słuchaj na Soundcloud »Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy