Wpisz i kliknij enter

Nowości z Glitterhouse

W końcu mamy nowe nagrania Amerykanów z Slim Cessna’s Auto Club, a także kolejne wydawnictwo niemieckiej wokalistki Andrei Schroeder.

Slim Cessna's Auto Club

Slim Cessna’s Auto Club – „The Commandments According to SCAC” (02.09.2016 | Glitterhouse)

Grupa Slim Cessna’s Auto Club istnieje nieprzerwanie od 1992 roku. Jej liderem jest Slim Cessna (wokalista, perkusista), niegdyś związany z The Denver Gentlemen – formacją tworzoną wraz z Davidem Eugene’em Edwardsem (16 Horsepower, Wovenhand). Jednak dosyć szybko Cessna odszedł z The Denver Gentlemen i założył Slim Cessna’s Auto Club.

„The Commandments According to SCAC” to ich szósty album studyjny, który nagrali z nowym basistą Ianem O’Dougherty’m. Muzycy z Denver niezmiennie eksplorują swoistą odmianę americany z domieszką alternatywnego country, rocka i folku. Mam dużą słabość do brzmienia banjo, więc i tu znalazłem coś dla siebie. Bardzo sprawny banjonista Lord Dwight Pentacost objawił swoje możliwości w kilku fragmentach. Całościowo „The Commandments According to SCAC” jakoś nie powala, ale myślę, iż parę utwór z tego krążka zadowoli choćby fanów Wovenhand.

Oficjalna strona zespołu »
Profil na Facebooku »

AndreaSchroederVoid_CD

Andrea Schroeder – „Void” (26.08.2016 | Glitterhouse)

Kiedyś porównywano Andreę Schroeder do Marleny Dietrich, choć dla mnie jej barwa głosu ma coś w sobie zarówno z Nico, Carli Torgerson (The Walkabouts), jak i Nicka Cave’a. Przypomnę, że artystka debiutowała w 2013 roku płytą „Blackbird”. Najnowszy album „Void” Schroeder zrealizowała głównie z udziałem duńskich muzyków, ale nie tylko, gdyż u jej boku pojawił się m.in. Kristof Hahn, znany z Swans. Jeśli w tym momencie zastanawiacie się nad kupnem tego krążka, to z pewnością nie sugerujcie się przesłodzoną okładką, niemającą nic wspólnego z mrocznymi utworami Niemki. „Void” wypełniły porządne piosenki o rockowym zabarwieniu. No i ten jej głęboki wokal sprawia dużo przyjemności.

Oficjalna strona artystki »
Profil na Facebooku »

 

Strona Glitterhouse »
Profil na Facebooku »Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

3 pytania – Dj Steaw

Z okazji nadchodzącego festiwalu Wooded oraz Wooded City B4 Party w Poznaniu przepytujemy jedną z gwiazd tych wydarzeń.