Wpisz i kliknij enter

Misantrop – Limerence EP

Przewartościowanie klubowych estetyk.

Pochodzący z Danii, ale mieszkający obecnie w Berlinie, młody producent Nicolai Vesterkær Krog wybrał sobie efektowny pseudonim – Misantrop. Wskazywałby on, że jego domena będzie mroczne i hałaśliwe techno, które odwołuje się do post-punkowej schedy po industrial z lat 80. Tymczasem to zaledwie część prawdy – o czym dowiadujemy się słuchając jego debiutanckiej EP-ki zrealizowanej dla własnej wytwórni Foul-Up.

Otwierający zestaw „No. 3” zaskakuje minimalistycznym brzmieniem i niespiesznym rytmem – podrasowanym jednak na rave’ową modłę falującym pochodem oldskulowego basu. W „Nocturnal Emission” uderza dla odmiany nowoczesny break rodem z bass music – spuentowany jednak w zaskakujący sposób psychodeliczna partią gitary. „Limerence” również ma lekko podłamany puls, ale zdecydowanie bliżej mu do regularnego house’u o melodyjnej partii klawiszy. Krążek wieńczy „They Don’t Know” – holenderskie electro rozwibrowane przestrzennym arpeggio.

Misantrop więc myli tropy: sięga po pseudonim kojarzący się z Death In June, a wykonuje niekonwencjonalną muzykę taneczną bliską Toulouse Low Trax. Cztery nagrania z debiutanckiej płyty Duńczyka wypadają więc bardzo obiecująco. Nie dość, że stanowią muzyczne zaskoczenie, to pokazują, że ich autor ma lekką rękę do przewartościowywania klubowych estetyk na własną modłę. Czekamy na dalsze wieści z jego obozu.

Foul-Up 2016

www.foul-up.netJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy