Wpisz i kliknij enter

Cyd & Clefomat – Keep Up Grinding EP

Lawina.

To już trzecie spotkanie z polskim duetem na łamach NM. Ostatnia recenzja (sprawdź tutaj) opisywała materiał zatytułowany „Blurred Sequences”, gdzie tech house wylewał się za krawędzie krążka.

Wydana w kwietniu tego roku EP’ka, to zasługa labelu Arts Digital (min. Marco Bailey, Johannes Heil, Keith Carnal, Alex Dolby), a sama muzyka pokazuje, że ciężka praca i konsekwencja w działaniu przynosi naprawdę dobre efekty. Coraz lepsza produkcja oraz eksperymentowanie z pomysłami świadczą o większej dojrzałości tych producentów.

„Keep Up” rozpoczyna lawina sub basu, a wraz z nią nadciągają siarczyste perkusjonalia, które wsparto kompresorem w stylu lo-fi. Podźwięk łamanych i wyrywanych drzew ulokowano w tępym werblu, zaś tektoniczne uderzenia stopy kładą stalowe giganty w postaci słupów wysokiego napięcia. Olbrzymia prędkość, bezkompromisowość i rozmach zaobserwowanego zjawiska nie pozostawia rannych. Parkiet należy do prawdziwych śmiałków.

„Grinding” to z jednej strony funkowe brzmienia z fusion basem w roli głównej, z drugiej zaś akcenty zamarzniętych rur oraz zapętlony i rytmiczny bit. Co jakiś czas słychać chmurne pady, jak również przepastne wstęgi syntezatorów z mikroskopijnymi acidowymi wtrąceniami. O ile „Keep Up” przypomina zarejestrowanie zejścia potężnej lawiny z jej samego centrum, to „Grinding” jest jej bezpiecznym zapisem z lotu ptaka. W tym przypadku bezpieczny, wcale nie znaczy nudny.

Arts Digital | 24.04.2017

Arts Digital Beatport

Clefomat FB

Cyd FBJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy