Wpisz i kliknij enter

Berlin Atonal – ostatni artyści ogłoszeni

Podobnie jak poprzednio druga scena będzie działała na parterze Kraftwerk Halle. Nie zabraknie też imprez w Tresorze, Globusie i Ohmie.

Na największe wydarzenie tegorocznego Atonalu zapowiada się występ Varga ze swoim najnowszym projektem – „Nordic Flora”. Koncert potrwa aż trzy godziny i rozpocznie się na dolnej scenie, a potem będzie kontynuowany na górnej. Obok szwedzkiego producenta pojawi się cały tłum zaproszonych przezeń gości, w tym raperzy i wokalistki: Anna Melina, SKY H1, Oli XL, Swan Meat, Matti Bye, Chloe Wise and Ecco2k. Do wykonawców głównych wydarzeń festiwalu dołączył kolejny artysta reprezentujący wytwórnię Subtext – Yair Elazar Glotman, który zaprezentuje materiał ze swej ostatniej płyty firmowanej psudonimem Blessed Initiative. Shaun Baron Carvais znany jest nam prede wszystkim jako Shlomo – tym razem wystąpi jednak pod własnym naziskiem, aby zamiast techno zaserwować zdubowaną wersję ambientu.

Z kolei na dolnej scenie zobaczymy JASSS i Nene Hatun. Pod tym pierwszym z pseudonimów ukrywa się portugalska producentka, która jak na razie dała się poznać z mocarnego techno i EBM-u realizowanego dla wytwórni Mannequin. Tym razem zagra na żywo muzykę ze swej debiutanckiej płyty długogrającej, która oscyluje bardziej w stronę ambientu i industrialu, nie rezygnując z fragmentarycznej rytmiki. Ta druga zaczerpnęła swój pseudonim od tureckiej bohaterki narodowej – i jak można się spodziewać wpisze w nowoczesną elektronikę etniczne brzmienia i poezję. Anglię reprezntować będzie Pessimist, który w przededniu wydania debiutanckiego albumu przez Blackest Ever Black wykona swą chmurną mieszankę techno i jungle’u.

W Tresorze, Globusie i Ohmie tańczyć będzie można do różnych rytmów. Ciekawostką będzie na pewno pierwszy występ b2b dwóch tuzów klubowej sceny – Pincha i Sheda. O ile DJ Deep nie zawiedzie fanów mocnego house’u, tak Pepe Bradock wprowadzi na pewno więcej muzycznej egoztyki z pogranicza jazzu i etno. Sleeparchive znany z minimalowego techno objawi swój nowy projekt inspirowany post-punkiem – i nie będzie to Skanfrom, ale Civil Defence Programme. Didżejskie sety zaserwują także Ulwhednar, Scald Rougish, Fjaak, N1L, Moritz von Oswald, Marco Shuttle, LoneLady, Sigha, Simo Cell, Shifted, Inga Mauer, CEM, Violet i Andy Maddocks. Festiwal zakończy specjalny występ w nocy z niedzieli na poniedziałek klasyka ambientu – Dave’a Morleya – który w 1992 roku zainicjował swą płytą „Evolution” legendarny oddział wytwórni R&S dedykowany ambientowi – Apollo.

Więcej informacji i bilety:

www.berlin-atonal.comJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Elektron
Elektron
6 lat temu

kolejny raz w Niedziele bardzo dobry lineup ustawiaja. taka specyfika Berlina? weekend konczy sie o 12 w Poniedzialek?

Elektron
Elektron
6 lat temu
Reply to  Paweł Gzyl

Northern Electronics w tym roku. Varg z ekipa. Ulwhednar live i ponownie Linell na main stage.
Swietny lineup..

Polecamy