Lawrence English – Lassitude
Jarek Szczęsny:

Doskonała pustka.

Elysia Crampton – ORCORARA 2010
Jarek Szczęsny:

Niepowstrzymana losowość.

Kaitlyn Aurelia Smith – The Mosaic of Transformation
Jarek Szczęsny:

Cały zestaw radosnych nastrojów.

Phillip Sollman – Monophonie
Paweł Gzyl:

Muzyczna maszyneria.

Vladislav Delay & Sly Dunbar & Robbie Shakespeare – 500-Push-Up
Paweł Gzyl:

„Rakka” uzupełniona o dubowy puls.

Zguba – Pomór
Jarek Szczęsny:

Nieustający marsz kostuchy.

Richu M – House Of The Vaporising Sun
Bartek Woynicz:

Ten tytuł mówi wszystko.

Maenad Veyl – Reassessment
Paweł Gzyl:

Muzyka z sali operacyjnej.

Flaner Klespoza – Wędrówka po lesie, w którym mieszkają bogowie i rosną wszechświaty
Jarek Szczęsny:

Spójna opowieść.

The Advent – Life Cycles
Paweł Gzyl:

Futurystyczne electro w oldskulowym stylu.

Field Works – Ultrasonic
Jarek Szczęsny:

Nietoperze jako podstawa twórcza.

Apparat – Capri-Revolution (Soundtrack)
Mateusz Piżyński:

Pierwsza odsłona serii muzyki filmowej Saschy Ringa.

Grischa Lichtenberger – KAMILHAN; il y a péril en la demeure
Paweł Gzyl:

Chrzęszczące ballady.

KeiyaA – Forever Ya Girl
Jarek Szczęsny:

Niepasujące do siebie puzzle.RUI HO – Becoming is an Eventful Situation

Rok po wydaniu pierwszego EP, RUI HO powraca w melodyjno-ambientowym stylu. Chińscy producenci (jako niebinarna osoba, Rui Ho używa w stosunku do siebie nomenklatury oni/ich), choć wciąż mocno związani z szanghajską, radykalnie niekonwencjonalną, wytwórnią Genome 6.66 Mbp, po przenosinach do Europy – Paryż, później Berlin – zdecydowali się rozpocząć współpracę z Objects Limited. Ten młody, jeszcze bardziej postępowy label, jest osobistym projektem Lary Rix-Paradinas – współzałożycielki Planet Mu – który angażuje kobiety i osoby tożsamościowe niebinarne, jak Ziúr czy RUI HO.

Odnajdując środowisko, w którym może czuć się komfortowo, RUI HO często decyduje się na współpracę z czołowymi artystami, formującej się już od kilku lat sceny. Wydany w 2016 roku singiel Ru Meng Ling, został wzbogacony o remiks WHY BE. Do ich wspólnej trasy po Azji dołączył Gaika, a najnowsze EP powstało w kooperacji z Dis Fig oraz x/o. Ostatnie trzy kawałki tego wydawnictwa to same edity, w których muzycy przerabiają znajdujące się tam, podstawowe cztery, utwory. Mieszkająca w Berlinie, amerykańska producentka Dis Fig urozmaiciła swoim wokalem utwór Albafica; całą kompilację zamyka natomiast, kompozycyjnie zaburzony, wykonany przez x/o, techno edit Supernovy.

Becoming is an Eventful Situation brzmi jak koszmar każdego outsidera, jednak nazwa EP to tylko pozory; skrywają się pod nią znajome, komfortowe oraz niespieszne dźwięki kontemplacji. Najnowszy materiał uwalnia się od typowo klubowych wpływów, zamiast tego, buduje melodyjnie-kameralną atmosferę, odwołując się do uroków chińskiej cywilizacji, jej kultury i magicznych krajobrazów. Kiedy ekspansywne, wysokie tony splatają się z dźwiękami perkusji, wręcz empiryczna staje się obecność Li Quingzhao, chińskiej poetki, lejtmotywu w twórczości RUI HO, która w czasach zmieniających się fal dynastii Song, w delikatny i błyskotliwy sposób opisywała, nieprzewidywalną rzeczywistość, pogrążonego w chaosie kraju. Theia Impact, to rozległa kosmiczna panorama, która swoją nazwę bierze od, wyjaśniającej pochodzenie księżyca, teorii wielkiego zderzenia Ziemi z planetą, nazwaną przez badaczy, na cześć mitologicznej matki bogini księżyca, Theia. Albafica i Supernova przypominają bardziej nieuporządkowaną kompozycję poprzedniego EP, przy czym ta pierwsza utrzymana jest w agresywnej i basowej tonacji, druga w euforycznym, transowym stylu, wznosi poziom emocji na sam szczyt. Połączenie nowoczesności z tradycyjną – inspirowaną starożytną cywilizacją – melodyjnością, tworzy, obszerną oazę, niczym niezakłóconej otwartości.

Object Limited, 2018

facebook.com/rui.he.16

soundcloud.com/ruiho

Objects Limited

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.