Wpisz i kliknij enter

Moodymann – Taken Away

Pląsy w dusznym pomieszczeniu.

Przerwa. Relaks. Odskocznia. Każdy potrzebuję chwili wytchnienia. I oto wydana została właśnie płyta, która to umożliwia. Przypłynęła do nas wprost z Detroit, a więc miejsca wielce zasłużonego dla muzyki, nie tylko amerykańskiej. Twórcą niniejszej płyty jest Kenny Dixon Jr. szerzej znany jako Moodymann. Od 25 lat dzieli się z nami swoimi talentem. Nie przepada za łatwym rozgłosem dlatego niezbyt często udziela wywiadów, a na występy przywdziewa maskę. Niestety jego najnowszy album „Taken Away” swoje inspiracje czerpie z bardzo smutnego zdarzenia.

W styczniu 2019 roku artysta został aresztowany przez policjantów, którzy mierzyli do niego z broni. Warto dodać, że muzyk siedział w swoim samochodzie i na swojej posesji. Mogło się skończyć tragedią, a doszło tylko do zatrzymania, które skończyło się po tym, jak ustalono, że Dixon był faktycznie u siebie. Zamiast roztrząsania traumy muzyk proponuje odważną, taneczną i niezwykłą mieszankę muzyki tanecznej z funkiem. Dużą ilością funku.

Potwierdza to już pierwszy, zrobiony z przytupem „Do Wrong” na koniec którego rozpala prawdziwie soulowy płomień. Nie ma się co dziwić, gdyż piosenka oparta została o „Love and Happiness” Ala Greena. Utwór tytułowy napędzany jest tanecznym rytmem. W wymownych chwilach pojawia się dźwięk syren radiowozu. Krótki „I`m Already Hi” zdradza fascynację twórcy muzyką jazzową. Precyzja i niecodzienna lekkość towarzyszy jego muzyce. Swobodny przepływ dźwięków wypada znakomicie w ciepłym „Just Stay A While”.

Wspaniałości nie brakuje na krążku. Soczysty, bujający „Let Me In” posiada niewymuszony luz. „Let Me Show You Love” czaruje elektroniką i efektami. „Slow Down” za to uwodzi basem oraz klawiszowym motywem, a także kobiecymi wokalami. No i jest jeszcze gęsty, błotnisty „Goodbye Everybody”. Atmosfera sprawia, że zamiast płaczu ma się raczej ochotę na pląsy w dusznym pomieszczeniu. Piekielnie sprawny konstruktor stoi za wszystkimi wymienionymi wyżej kawałkami. Warto poddać się tym wibracjom. Warto poczuć na swojej skórze co oznacza magia Detroit.

KDJ | 2020
Bandcamp
FBJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy