
Ponadczasowy zestaw.
Kiedy w 2015 roku Gary Holldman i Kill Blinton wydawali EP-kę Jurka Przeździeckiego, rozpoczynając tym samym działalność swej wytwórni International Day Off, chyba nie przypuszczali, że dekadę później będzie miała ona w swym katalogu 25 wydawnictw. Mało tego – firmują je nie tylko artyści z polskiej sceny techno, ale również autentyczne tuzy z zagranicy. Konsekwencja, upór i wierność „starej szkole” gatunku sprawiła, że nagrania firmowane przez poznańską tłocznię są wysoko cenione przez fanów i chętnie grane przez didżejów w całej Europie. Nie inaczej rzecz się będzie miała zapewne z celebrującą dekadę działalności firmy kompilacją.
Otwiera ją „Recurrency” Michała Wolskiego – minimalowe techno przeszyte na acidową modłę. Podobnie wypada „Tides” w wykonaniu JRD, z tym że tutaj mamy do czynienia z mocno laboratoryjnym brzmieniem, skoncentrowanym na świdrujących loopach. „Reconnect” Błażeja Malinowskiego stanowi pewne zaskoczenie, bo to raczej mało typowy dla tego artysty tech-house, wypełniony kaskadą metalicznych akordów. Za sprawą „Lastido” Jacka Sienkiewicza wkraczamy na teren masywnego dub-techno, rezonującego podwodną elektroniką rodem z nagrań Porter Ricks. Skudge w „Reflect” idzie dalej tym tropem, serwując energetyczny dub-house o skorodowanym tonie. Za sprawą Gary’ego Holldmanna wracamy w „Anniversary” na teren minimalowego techno, wypełnionego hipnotycznie modulowanymi loopami.
Dla kontrastu „Polizegeist” Vrila zaskakuje marszowym bitem i noise’owym brzmieniem, przywołując na myśl płyty z L.I.E.S. „Hedonia” Damona Wilda to perfekcyjnie spleciony detroitowy killer, podrasowany acidowymi efektami na chicagowską modłę. A_Gim i Jurek Przeździecki przenoszą nas do Nowego Jorku – bo ich „Alpha” kojarzy się mrocznymi nagraniami Adama X. Kuba Sojka zazwyczaj tworzy klimatyczną muzykę, tym razem jednak stawia w „Quantum” na mocne uderzenie rodem z Tresora początku lat 90. „Suri Makotka” Vertical Spectrum to kliniczny minimal ze szkoły Roberta Hooda i Jeffa Milsa. Całość wieńczy podobny utwór – wpisany w zredukowane brzmienia „Blend” autorstwa Pyramidal Decode.
„10th Anniversary Compilation” to świetna wizytówka International Day Off. Specjalnością wytwórni Gary’ego Holldmana jest muzyka do tańca – i każdy z zamieszonych na tej składance utworów to klubowy killer. Ich autorzy postarali się dostarczyć poznańskiej wytwórni wyłącznie nagrania najwyższej próby. W efekcie z zestawu bucha świeżą energią i ognistą mocą. Tu nie ma miejsca na wymyślne eksperymenty – to techno wypływające z miłości do klasyki gatunku. Te nagrania brzmią świetnie dzisiaj i równie dobrze zabrzmią za dziesięć lat. I tego właśnie życzymy polskiej tłoczni z okazji jej jubileuszu.
International Day Off 2025

Więc 1 jestem.
Na 4 to jest.
Panie Pawle, jest rocznica 80-lecia DP. Nie DM:_)
Bea ta lubiła to
https://www.youtube.com/watch?v=ytgIwGaFOkA