Wpisz i kliknij enter

Nowa elektronika w Jazzdze

C.H. Distritct, Diakof, Yeah!BunnySynthetyK oraz April Tone wystąpią 24 lutego podczas jednego wieczoru w łódzkim klubie Jazzga [www.jazzga.info]. Początek imprezy o godzinie 21.00, wstęp kosztuje tylko 10zł. Dajemy Wam gwarancję intrygujących wrażeń – więcej o poszczególnych muzykach przeczytacie C.H. DISTRICT – Działalność artystyczną rozpoczął w 1996 współtworząc śląską scenę ambient/noise/experimental. Od 1998 podstawę jego twórczości stanowi jednoosobowy projekt o nazwie C.H. DISTRICT, który łączy w sobie tradycje muzyki industrialnej ze współczesnymi produkcjami z kręgów tzw. „inteligentnej elektroniki”. Ściśle współpracuje z grupą performance/video art SUKA OFF uzupełniając ich działalność jako twórca oprawy dźwiękowej. W 2002 r. podpisał kontrakt z francuską wytwórnią M-TRONIC i wydał pierwszy oficjalny cd, split z holenderskim DUUSTER, który odbił się sporym echem w środowisku polskim, ale przede wszystkim za granicą – we Francji i za oceanem. Na początku 2005 roku światło dzienne ujrzał drugi lp c.h.district – „SLIDES” nagrany dla paryskiego labelu. Pełne, autorskie wydawnictwo, okraszone remixami m.in KERO (Shitkatapult) i Telemetrik zostało znakomicie przyjęte przez recenzentów i fanów muzyki elektronicznej . Zaowocowało to licznymi występami w całej Europie (m.in. INDUSTRIAL FESTIVAL-Francja / FORMA NOVA FESTIVAL-Dania / TORTURE GARDEN-Wielka Brytania, WARSAW ELECTRONIC FESTIVAL itd.) oraz udziałem w wielu płytach kompilacyjnych.

DIAKOF – W latach 90 tych związany z garażowymi formacjami – Texas Rangers, Sounds, oraz najważniejszą z nich – indie-rockową grupą SVOBODA. Początek wieku to fascynacja wykręconą elektroniką WARP. Debiutuje w 2003 utworem „Niebo nad Knurowem” na składance REQUIEM – „Sleep Well/chapter 2” . Tworzy remix dla C.H. DISTRICT, umieszcza swoje utwory na kilku płytach prezentujących polską elektronikę (między innymi City Songs vol.14) . Od 2003 związany z francuską IDM-ową wytwórnią M-TRONIC, koncertuje ze swoim materiałem w wielu miastach Polski, a także dwukrotnie w Paryżu (Industrial Impact oraz Nowa Fabryka – Art from Poland). W grudniu 2004 nakładem M-TRONIC wydaje, wraz ze szwedzkim muzykiem CELLULARem, płytę CHEMICAL ELEMENTS vol.2 zawierającą wybrane utwory z trzyletniej działalności oraz wspólne remiksy. Jednocześnie przygotowuje solową płytę „Piloty 2” dla REQUIEM , szukając formuły, która połączy piosenkowe zapędy i post rockowe aranże z elektronicznym beatem… Tworzy teksty piosenek i sam je śpiewa. Pracuje też nad solowym albumem dla M-TRONIC.

Yeah!BunnySynthetyK – jest jednoosobowym, istniejącym od 2003 roku, projektem muzycznym z pogranicza eksperymentu dźwiękowego i szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Nawiązując do różnych estetyk, od clickncuts przez post-techno po industrialne pasaże, autor bawi się łączeniem pozornie „gryzących się” gatunków, stara się też zaskakiwać zarówno brzmieniem, jak i budową kompozycji. Uczestnik m.in. Free Form Festival, Bazaru Heyah, Młodej Mody oraz reprezentant łódzkiej sceny laptopowej na Warsaw Electronic Festival.

APRIL TONE – Artysta zamiłowany w produkcjach spod znaku clickncuts, od 2003 nieodłącznie związany z Warsaw Electronic Festival. w ramach którego uczestniczył w wielu muzycznych i okołomuzycznych projektach. Współtworzy wizerunek młodej, prężnie rozwijającej się sceny elektronicznej. Współpracował z artystami związanymi z WEF m.in. z Seed Project, C.H. District, Capitan Commodore, Lord of Flies. Występował na imprezach m.in. z Deadbeat, Bus, Gameboyzz Orchestra, Jahtari, Johan Skugge, Michael Stavostrand, Slope. Jego dynamiczne live acty są żywiołową i dynamiczną mieszanką minimal dubu, electro i glitch techno. Doprawione funkującymi wokalami produkcje April Tone tworzą wybuchowy, elektryzujący koktajl. Eklektyczna fantazja AT sprawia, że jego sety są prawdziwym dancefloorowym wyzwaniem!Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Rozmawiamy z Łukaszem Polowczykiem (aint about me)

Łukasz Polowczyk – współzałożyciel projektu aint about me – opowiada o jego początkach w Nowym Jorku, muzycznych i duchowych metamorfozach, o inspiracjach, depresji, medytacji i wielu