Wpisz i kliknij enter

An On Bast and Allca – Parts Of Broken Glass In My Mouth


Do pełnego filozoficznych odniesień muzycznego świata Anny Sudy wkroczyła skrzypaczka Olga Wojciechowska. Efektem jest trzecia już płyta An On Bast, wypuszczona przez początkujący polski label Mind Twisting Records. Album wytłoczony został jedynie w pięćdziesięciu kopiach, przy czym każdy egzemplarz odróżnia się unikalną okładką. Wydawnictwo jest więc rarytasowe – na szczęście nie tylko ze względu na limitowany nakład. Wyjątkowe są przede wszystkim same dźwięki.
Strzałem w dziesiątkę okazało się zestawienie ostrych partii skrzypiec z miękkimi pasażami wygrywanymi na klawiaturach. Bardzo wyraźnie słychać to w otwierającym całość kawałku, który równocześnie wyznacza kierunek poszukiwań dla całej płyty. I tak mamy dalej ciągnący się liniowo i pozornie niezmienny w swej strukturze „10:30”, wypełniony po brzegi niepokojącą kolorystyką. „8:52” to z kolei próbka przepięknego ambientu, kryjącego w sobie bogactwo lekko zarysowanych punktów i subtelnie poprowadzonych, ciepłych przestrzeni. Co ciekawe, tylko w „7:04” wykorzystany został potencjał rytmu i dającej się zidentyfikować melodii. Jest to również jedyny utwór, który jest zamkniętą w sobie całością. Wszystkie pozostałe kompozycje sprawiają wrażenie struktur otwartych; podatnych na zmiany, które moglibyśmy wprowadzić w każdej chwili, gdyby tylko było to konieczne. Co więcej, An On Bast niezwykle umiejętnie buduje na swym krążku harmonie, najczęściej nakładając na siebie kolejne brzmieniowe warstwy – wszystko jest tu ruchome i elastyczne.
„Parts Of Broken Glass In My Mouth” wypełnia muzyka nie tylko zwiewna i odprężająca, ale również doskonale opisująca pewne cechy rzeczywistości – An On Bast zdaje się skłaniać nas ku refleksji nad ulotnością i niestabilnością chwili. Aby jednak wejść w kreślony przez artystkę nastrój, należy poświęcić tej płycie kilka długich wieczorów. Spróbujcie – bo warto.
2007Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
beau bullet
beau bullet
15 lat temu

@mrt: kontakt, pytania, informacje, a takze dystrybucja albumu na stronie szefa labelu MTR: http://www.myspace.com/kimnasung

pzdr

mrt
mrt
15 lat temu

no dobrze… ale jaki jest ten adres mailowy?

beau bullet
beau bullet
16 lat temu

plyte mialem okazje wysluchac w siedzibie labelu 🙂 pozdro mat!
naprawde splot wystylizowanej awangardy klasycznej z ciepla elektronika An daje efekt w pelni satysfakcjonujacy.
polecone!

Mind Twisting Records
Mind Twisting Records
16 lat temu

płytę można jeszcze dostać na CD-R… zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy…!!! pozdrawiamy!!!

Polecamy