Wpisz i kliknij enter

Matias Aguayo – Are You Really Lost


Matias Aguayo pochodzi z Niemiec, jest mocno związany z tamtejszą taneczną sceną, jednocześnie z konsekwencją stara się wydeptywać własną, szybko rozpoznawalną ścieżkę. Trzy lata temu, w ramach projektu Closer Musik [razem z Dirkiem Leyersem] wydał płytę „After Love”, wypełnioną pociągającymi, mroczno – erotycznymi bitami, tajemniczym chłodem aranżacji i niebanalnym wokalem. Na „Are You Really Lost”, swym pierwszym solowym albumie, Aguayo śmiało rozwija każdy z tych elementów, i właściwie materiał ten bez żadnych wątpliwości mógłby być sygnowany nazwą Closer Musik.
Podobnie, jak to było w przypadku „After Love”, również „Are You Really Lost” ma mocne otwarcie. Wówczas był to wciągający „Closer Dancer”, teraz otrzymujemy intrygujący „De Papel”, gdzie Aguayo pokazuje pełnię swego talentu. Jak zawsze nieco tajemnicze, bardzo chłodne i transowe struktury łączą się ze zmysłową melo-szepto-deklamacją samego twórcy, dla którego wokal jest na pewno jednym z najbardziej błyskotliwych atutów. Ekspresja i pasja – może zbyt duże słowa, jednak całkiem nieźle oddają nastrój tego kawałka; nie bez powodu to właśnie „De Papel” wybrany został na singla promującego całość. A całość skutecznie stara się trzymać poziom pierwszej kompozycji. Aguayo z powodzeniem tworzy kolejne, instrumentalne kawałki, nadając im czasem nieco abstrakcyjnego smaku, czasem decydując się również na wciągający, transowy minimalizm. Później znów pojawia się wokal i piosenki będące wypadkową tradycyjnej dla labelu Kompakt zimnej tanecznej elektroniki oraz fascynacji samego twórcy, wybiegających gdzieś w okolice twórczości Giorgio Morodera czy gorącego Luomo. A skoro Moroder, to i erotyka, obecna tutaj niemal na każdym kroku, bo przecież swój temperament Matias Aguayo pokazywał już wielokrotnie, nagrywając choćby przeróbkę przeboju „Slow” Kylie Minogue [składanka Kompakt Total 6], która swą temperaturą być może przewyższała sam słynny oryginał. „Are You Really Lost” jest więc pozycją, która świetnie sprawdzać się może na rozgrzanym tanecznym parkiecie, jako soundrack dla cielesności i intymności – wciągająca, zawracająca w głowie, energetyzująca ciało.
Jak się okazuje, rozpad Closer Musik nie przyniósł rozczarowania. Swym albumem Matias Aguayo udowadnia, że to jego wizje nadawały muzyce duetu niezapomnianej wyjątkowości. Aguayo to artysta konsekwentny, a w przypadku takiej muzyki właśnie konsekwencja jest czymś, czego będziemy od tego artysty oczekiwać w przyszłości. Wystarczy, że zrobi bit i zaśpiewa, talent w czystej postaci.
2005







Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Ron Wright & Neil Webb

„Burning Pool” to soundtrack do filmu o Sheffield w wykonaniu dwóch weteranów tamtejszej sceny elektronicznej.