Wpisz i kliknij enter

Telefon Tel Aviv – Remixes Compiled


Telefon Tel Aviv to dwóch zarobionych elektroników – Joshua Eustis i Charles Cooper. Pochodzący z Nowego Orleanu muzycy wspólnie nagrywać zaczęli w roku 1999, dwa lata później ukazał się ich debiutancki materiał „Fahrenheit Fair Enough”. Dziś, po ośmiu latach od tamtej premiery wiemy już, że Telefon Tel Aviv zaliczany być może do najważniejszych przedstawicieli elektroniki początku nowego wieku. Najnowszy zbiór remiksów tylko umacnia niezwykle silną pozycję duetu.
Panowie faktycznie mają się czym chwalić – ten krążek to jedna z najlepszych tego typu kompilacji ostatnich miesięcy. Zestaw niezwykle udanych, wypieszczonych do granic kompozycji, będących świetnym przekrojem przez to, co w ostatnich latach pociągało nowych elektroników najbardziej. Słuchając „Remixes Compiled” pozostaje jedynie zastanawiać się co świadczy o tak wysokim poziomie tego materiału – czy umiejętny dobór remiksowanych numerów (w większości znakomitych w swym oryginale), czy możne talent samego duetu, który każdą z kompozycji nasycić potrafił swoim autorskim charakterem. Jaki jest ów charakter? Na „Remixes Compiled” zaskakująco melancholijny, stonowany, niemal pastelowy. Kolejne kompozycje tylko momentami oddalają się w trudniejsze, abstrakcyjne rejony. Najczęściej mamy do czynienia ze świetnie wyprodukowanymi, quasi-popowymi kawałkami, które tylko podskórnie pulsują mnogością strzępów wyjętych ze świata mikro. O wyjątkowości tego materiału świadczą też wyjątkowe chwile – choćby w remiksie numer pięć, gdy Telefon Tel Aviv bawią się pianinem i smykami, tworząc ujmujący, nieco zamglony nastrój. Zaraz potem, jeszcze w obrębie tego samego utworu, spotyka nas powiew dynamicznego, posiekanego pulsu – do takich chwil chce się wracać, a pokreślić trzeba, że ten krążek został nimi wypełniony bardzo hojnie. Nic więc, tylko brać.
Świetnie, że duet postanowił podsumować swój dotychczasowy, remiksowy dorobek. Wygląda na to, że na tym polu panowie Eustis i Cooper powoli zostawiają w tyle wszelką konkurencję. Póki co więc dyskografia Telefon Tel Aviv, mimo, że skromna (raptem trzy duże krążki), budzić musi spory szacunek. Nasza rekomendacja.
2007Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ffwd
ffwd
13 lat temu

jest to zaiste powalająca płyta – jakkolwiek nie jestem gorącym zwolennikiem regularnych płyt zespołu, to ta – no no…

Polecamy