Subjected – Pictures From The Aftermath
Paweł Gzyl:

Ambientowa afirmacja życia i miłości.

Billy Woods And Kenny Segal – Hiding Places
Jarek Szczęsny:

Ciężki i ponury.

Ellen Arkbro – Chords
Paweł Gzyl:

Filozofia czystego akordu.

BNNT is Patrick Higgins – Multiversion #1
Jarek Szczęsny:

Część pierwsza.

Opla – Obertasy
Jarek Szczęsny:

Modernizacja polskiej wsi.

Zguba – Potwarz
Jarek Szczęsny:

Zagadkowa umysłowość.

Erith – Speed of Light
Przemysław Solski:

Niebanalny styl, kosmiczna muzyka, swoboda na scenie, tak w kilku słowach można określić nowe zjawisko na polskim rynku.

Øyvind Torvund – The Exotica Album
Łukasz Komła:

W egzotycznym zwierciadle.

Sciahri – Double-Edged
Paweł Gzyl:

Plemienny minimal.

Various Artists – ePM Selected Vol. 7
Paweł Gzyl:

Dziesięć house’owych sztosów.

Dren – Time And Form
Paweł Gzyl:

Black metal przekuty na nowoczesną elektronikę.

Dots (Uwe Schmidt) – Dots
Ania Pietrzak:

Śladami czarów w kosmicznej otchłani.

S S S S – Walls, Corridors, Baffles
Paweł Gzyl:

Power ambient z Lucerny.

Kompozyt – Hybridism
Jarek Szczęsny:

Rozbudzić może uśpione pokłady filozoficznej głębi.Moby, Daft Punk w Krakowie?

Organizatorzy Openera chcą zrobić w Krakowie festiwal elektroniczny, który w przeciągu dwóch lat ma się stać imprezą na miarę Sonaru. Czy Selector Festival przyciągnie europejską publiczność? Selector Festival odbędzie się w dniach 5 – 6 czerwca 2009. Wczoraj, 3 grudnia odbyła się w Krakowie konferencja poświęcona tej imprezie. – Już od dłuższego czasu planowaliśmy stworzenie elektronicznego i tanecznego festiwalu” – mówił Mikołaj Ziółkowski z Alter Art, agencji znanej m.in. z organizacji Coke Live Music Festival i Opener.
Założenia
To nie będzie impreza niszowa. Przyjadą gwiazdyZiółkowski zapowiedział, że na festiwal zjadą największe gwiazdy muzyki elektronicznej i tanecznej, całość zaś kierowana jest do miłośników muzyki z różnych kontynentów: ambicją Selectora jest uzyskanie statusu najważniejszego wydarzenia tego typu w Polsce i Europie, na skalę barcelońskiego Sonar Art. – To nie ma być impreza niszowa. Szeroką publiczność zapewnią gwiazdy, które zamierzamy zaprosić.
Jak się dowiedzieliśmy, organizatorzy myślą o takich nazwach, jak Justice, Daft Punk czy Moby. Szykuje się więc coś między Sonarem a Creamfields.
30 wykonawców
Festiwal odbędzie się na Błoniach, w specjalnie przygotowanych namiotach, w których przewidziane są dwie sceny. Organizatorzy w perspektywie 2-3 lat planują przyciągnąć na festiwal około 20-tysięczną widownię. W przyszłym roku przed publicznością wystąpi w sumie około 30 wykonawców, w tym 10 zagranicznych. Ich nazwiska ujawniane będą od drugiej połowy stycznia 2009 roku, wtedy też ruszy sprzedaż biletów. – Ceny karnetów będą zbliżone do tych z Coke Live Music Festival – poinformował Mikołaj Ziółkowski.
Kraków da radę?
To kolejna ciekawa impreza organizowana w Krakowie w ramach współfinansowanego przez miasto projektu Sześciu Zmysłów. Przypomnijmy, że miesiąc wcześniej odbędzie się w Krakowie Cracow Screen Festival, jesienią zaś Unsound i Sacrum Profanum. Jak sądzicie – czy elektroniczny festiwal w Polsce jest w stanie przyciągnąć europejską publiczność?

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

komentarzy 7

 1. takitam

  Moby, Daft Punk? Jeśli przyjadą to chętnie odwiedzę Kraków w szczególności na Daft Punk 🙂

 2. vid

  Czemu przestaje istnieć? Będzie jak co roku, teraz pewnie nawet większa niż zwykle, bo festiwal jest dzień dłuższy.

 3. ataxiaa

  To znaczy, że w sumie najciekawsza coroczna „część” openera przestaje istnieć? taka selekcja masowych imprez tematycznych to tylko naciąganie na kase. Okazało się, że Polacy chętnie wydają pieniadze na koncerty to trzeba ich zacząć doić. Coke, Opener, Selector… to chyba za dużo jak na jedną agencję.

 4. [MoD]

  Moby może nie przyjechać. Daft Punk, Justice, Pnau, Crystal Castles i podobne jak najmilej widziane – wtedy będę tam tydzień wcześniej – tak się podjaram 🙂

 5. Pan Pik

  Tobin, Bonobo i paru innych i wale jak w dym! A po openerze sądze, że Ziółkowski da rade

 6. kasette

  Oby więcej takich imprez. Jedna już się odbyła zresztą: http://www.boogiebrainfestival.pl

 7. AnkaSzklanka

  Super, oby więcej takich imprez. Europejskiej publiczności raczej nie przyciągnie, ale myślę, że sami Polacy dadzą radę 🙂